Британський уряд звинуватив Росію у поширенні вірусу NotPetya

Британський уряд звинуватив Росію у поширенні вірусу NotPetya

12:19,
15 Лютого 2018
2420

Британський уряд звинуватив Росію у поширенні вірусу NotPetya

12:19,
15 Лютого 2018
2420
Британський уряд звинуватив Росію у поширенні вірусу NotPetya
Британський уряд звинуватив Росію у поширенні вірусу NotPetya
Автори:
Уряд Великої Британії заявив, що за потужною кібератакою NotPetya, яка поширилася по всій Європі, стояли російські військові й її було здійснено для дестабілізації роботи українських установ.

Як повідомляє ВВС, міністр оборони Гейвін Вільямсон заявив, що Росія «шматує книгу правил», і Велика Британія зобов'язана відповісти.

Росія ж заперечує причетність до атаки віруса-вимагача й звертає увагу на те, що російські компанії також від неї постраждали.

Експерти з антивірусів вважають, що було запущено близько 2 тисяч атак, і вони були спрямовані насамперед на українські державні мережі, фінансові та енергетичні активи країни. 

У МЗС Британії стверджують, що кібератака лише виглядала як вимагання, але справжньою метою вірусу було порушити роботу українських установ. У результаті ж вірус NotPetya поширився далі, заразивши підприємства та організації по всій Європі, в тому числі й в Росії.

«Уряд Сполученого Королівства доходить висновку, що відповідальність за руйнівну кібератаку NotPetya в червні 2017 року несе російська влада, а саме російська армія», — заявив 14 лютого заступник міністра закордонних справ Великої Британії Тарік Ахмад.

Як повідомляє ВВС, збитки від атаки оцінюють у 1,2 мільярда доларів.

«Ця атака показала завзяте нехтування суверенітетом України, — заявив британський чиновник. — Нерозумний запуск вірусу призвів до порушення роботи організацій по всій Європі та завдав шкоди в сотні мільйонів фунтів. Кремль поставив Росію в пряму опозицію до Заходу, але так не має бути. Ми закликаємо Росію стати тим самим відповідальним членом міжнародної спільноти, яким вона себе позиціонує, а не намагатися потай її зруйнувати».

Від NotPetya постраждала низка західних компаній, які мали тісні торгівельні зв'язки з Україною, зокрема норвезький гігант Maersk і британська Reckitt Benckister, власник брендів Nurofen і Veet. 

У Британії від вірусу постраждали десятки організацій, зокрема поштові служби, а також рекламні, юридичні, логістичні та фінансові компанії. Проте в цілому майже три чверті випадків зараження були зафіксовані в Україні.

Нагадаємо,  27 червня 2017 року низка банків, державних установ та підприємств в Україні були вражені вірусом, який зашифрував дані на комп’ютерах установ, вимагаючи викуп у біткоінах за їх розшифрування. До Департаменту кіберполіції НПУ за дві доби надійшло 1508 звернень від юридичних та фізичних осіб. За фактом масштабної кібератаки відкрито справу за статтею «втручання в роботу комп'ютерів і комп'ютерних мереж». Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман назвав кібератаку «безпрецедентною». Закордонні видання одразу припустили, що за атакою стоїть Росія.

У листопаді прем'єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей жорстко розкритикувала  Росію, звинувативши її у втручанні у вибори, кібератаках на установи по всій Європі, агресії на Донбасі та незаконній анексії Криму.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
antivirus.comodo.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду