Уряд Литви зобов'язав держструктури відмовитися від програм Kaspersky Lab
Уряд Литви зобов'язав держструктури відмовитися від програм Kaspersky Lab
Про це повідомило литовське видання Delfi.
Через це державні установи повинні замінити продукцію російської компанії, яка створює антивірусні програми, на безпечні аналоги.
«Ми зобов'язані забезпечити кібернетичну безпеку держави, тому рішення уряду є своєчасним і прийняте з урахуванням оцінки загрози і вразливості. Одночасно з іншими державними відомствами ми будемо співпрацювати в пошуку відповідних рішень і заходів», – заявив віце-міністр оборони Литви Едвінас Кярза.
Він також додав, що хоча рішення діє тільки щодо установ критичної інфраструктури –систем енергетики, фінансів, транспорту і інших секторів та керівників громадським сектором, приватні підприємства також повинні оцінити можливі ризики використання програмного забезпечення Kaspersky Lab.
Заступник директора Служби кібернетичної безпеки і телекомунікацій Литви Рітіс Райніс поінформував, що фахівці Національного центру кібернетичної безпеки надаватимуть консультації та іншу допомогу відомствам щодо заміни програмного забезпечення.
З урахуванням цього рішення уряду планується внести зміни в правові акти, що регламентують публічні закупівлі в сфері оборони і безпеки. Міністерство зазначає, що поправки до законів дозволять виключити ненадійних постачальників програмного забезпечення.
Ще півроку тому глава литовського Департаменту держбезпеки Кястутис Яунішкіс щодо Kaspersky Lab зазначав: «Америка довела, що це іграшка в руках російської адміністрації, вона здійснює роль не тільки приватної компанії, а й іноді діє мало не як сателіт адміністрації (президента РФ Володимира) Путіна. Вже тільки ці факти повинні змусити задуматися всіх, хто використовує антивірусні програми або якесь інше програмне забезпечення Kaspersky Lab».
Компанія Kaspersky Lab регулярно спростовує підозри про її співпрацю з урядом РФ і заявляє, що ніколи не працювала на владу жодної країни.
Як раніше писав MediaSapiens, у травні спецслужби США почали вивчати використання продуктів Kaspersky Lab через підозри про співпрацю компанії з російським урядом та кібершпигунство. У вересні вийшла директива адміністрації Дональда Трампа, відповідно до якої цивільні відомства повинні відмовитися від програмного забезпечення Kaspersky Lab протягом 90 днів.
Аби розвіяти підозри, глава компанії Євген Касперський заявив, що готовий надати американській владі вихідний код своїх програм.
У жовтні ізраїльські спецслужби заявили, що дані Агентства національної безпеки (АНБ) США були викрадені в 2014 році завдяки антивірусній програмі російської компанії Kaspersky Lab. Засновник компанії Євген Касперський у відповідь повідомив, що його співробітники випадково отримали засекречені файли АНБ під час завантаження інформації про хакерську групу Equation Group. Він заявив, що наказав їх видалити.
Нещодавно уряд Великої Британії випустив попередження про ризики для безпеки при використанні російського антивірусного програмного забезпечення Kaspersky Lab. Після цього один з найбільших британських банків Barclays припиниввикористовувати антивірусні програми російської компанії.
12 грудня президент США Дональд Трамп підписав закон, що остаточно забороняє використання продукти Kaspersky Lab цивільними і військовими відомствами федерального уряду країни. 18 грудня Євген Касперський повідомив, що компанія позивається до суду через це рішення адміністрації президента США.