Порошенко затвердив стратегію кібербезпеки України і створення відповідного центру при РНБО

Порошенко затвердив стратегію кібербезпеки України і створення відповідного центру при РНБО

11:25,
18 Березня 2016
4143

Порошенко затвердив стратегію кібербезпеки України і створення відповідного центру при РНБО

11:25,
18 Березня 2016
4143
Порошенко затвердив стратегію кібербезпеки України і створення відповідного центру при РНБО
Порошенко затвердив стратегію кібербезпеки України і створення відповідного центру при РНБО
Автори:
16 березня президент України Петро Порошенко підписав Указ, яким увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 січня «Про Стратегію кібербезпеки України».

Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави.

У документі наголошується, що разом з перевагами розвитку інформаційних технологій, нині частими є випадки незаконного збирання, зберігання, використання, знищення, поширення, персональних даних, незаконних фінансових операцій, крадіжок та шахрайства у мережі Інтернет.

Крім того інформаційні технології можуть використовуватися для здійснення терористичних актів, зокрема шляхом порушення штатних режимів роботи автоматизованих систем керування технологічними процесами на об'єктах інфраструктури. На сайті президента відзначається, що політично вмотивованих атак на урядові та приватні сайти в мережі Інтернет більшає. 

«Економічна, науково-технічна, інформаційна сфера, сфера державного управління, оборонно-промисловий і транспортний комплекси, інфраструктура електронних комунікацій, сектор безпеки і оборони України стають все більш уразливими для розвідувально-підривної діяльності іноземних спецслужб у кіберпросторі. Цьому сприяє широка, подекуди домінуюча, присутність в інформаційній інфраструктурі України організацій, груп, осіб, які прямо чи опосередковано пов'язані з Російською Федерацією», - зазначається в концепції.

Метою Стратегії кібербезпеки України є створення умов для безпечного функціонування кіберпростору, його використання в інтересах особи, суспільства і держави.

Основу національної системи кібербезпеки становитимуть Міністерство оборони України, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України, Служба безпеки України, Національна поліція України, Національний банк України, розвідувальні органи.

Стратегія передбачає комплекс заходів, пріоритетів та напрямів забезпечення кібербезпеки України. Це зокрема:

  • створення і оперативну адаптацію державної політики, спрямованої на розвиток кіберпростору та досягнення сумісності з відповідними стандартами ЄС та НАТО;
  • формування конкурентного середовища у сфері електронних комунікацій, надання послуг із захисту інформації та кіберзахисту;
  • залучення експертного потенціалу наукових установ, професійних та громадських об'єднань до підготовки проектів концептуальних документів у цій сфері;
  • підвищення цифрової грамотності громадян та культури безпекового поводження в кіберпросторі;
  • розвиток міжнародного співробітництва та підтримку міжнародних ініціатив у сфері кібербезпеки, в тому числі поглиблення співпраці України з ЄС та НАТО.

Також буде створено Національний координаційний центр кібербезпеки як робочий орган РНБО.

РНБО доручила Кабінету Міністрів разом із СБУ, Службою зовнішньої розвідки та за участю Національного інституту стратегічних досліджень затвердити у двомісячний строк план заходів на 2016 рік із реалізації Стратегії кібербезпеки України й робити це щороку, а також та інформувати про стан реалізації планів.

Нагадаємо, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України повідомила, що хакери здійснили 179 спроб втрутитися у роботу сайтів органів державної влади та державних підприємств впродовж 2014-2015 років.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
president.gov.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду