Комітет захисту журналістів вимагає від України зняти санкції з усіх названих журналістів й блогерів

Комітет захисту журналістів вимагає від України зняти санкції з усіх названих журналістів й блогерів

14:34,
18 Вересня 2015
3266

Комітет захисту журналістів вимагає від України зняти санкції з усіх названих журналістів й блогерів

14:34,
18 Вересня 2015
3266
Комітет захисту журналістів вимагає від України зняти санкції з усіх названих журналістів й блогерів
Комітет захисту журналістів вимагає від України зняти санкції з усіх названих журналістів й блогерів
Автори:
Міжнародна неурядова організація «Комітет захисту журналістів», тепер вимагає від президента України Петра Порошенка вилучити з нового українського санкційного списку, ухваленого в середу, імена всіх людей, які там названі журналістами чи блогерами.

Про це йдеться в заяві на сайті CPJ.

Координатор програм Європи й Середньої Азії цієї організації Ніна Оґнянова висловила задоволення, що влада України «відповіла на міжнародне обурення, викликане заборонами, і усунула з переліку шість міжнародних журналістів». Тепер, заявила вона, з нього мають усунути й інших, щоб «дозволити їм вільно висвітлювати події в регіоні».

Комітет захисту журналістів уже виступав у середу, 16 вересня, з засудженням указу президента Порошенка, яким того дня було введене в дію рішення РНБО про запровадження українських санкцій проти додаткових фізичних та юридичних осіб через їхню причетність до дестабілізації в Україні, бо вони, за текстом указу, становлять «дійсну або потенційну загрозу для національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України». 

«Урядові може подобатися або не подобатися висвітлення подій, але називання журналістів потенційною загрозою національній безпеці не є адекватною відповіддю. Насправді цей указ підриває інтереси України, блокуючи життєво важливі новини та інформацію, яка повідомляє світовій громадськості про політичну кризу в країні», – вказала Ніна Огнянова.

«Це - ганебний напад на свободу ЗМІ. Ці санкції - абсолютно недоречні і незрозумілі заходи проти журналістів ВВС, які висвітлюють ситуацію в Україні неупереджено і об'єктивно, і ми закликаємо український уряд негайно виключити їхні імена зі списку», - заявив головний редактор відділу міжнародних новин ВВС Ендрю Рой. 

17 вересня, після міжнародної критики Рада національної безпеки і оборони України вирішила вилучити з переліку шість журналістів відомих західних засобів інформації – двох британців і росіянина з британської телерадіокорпорації BBC, двох іспанських і одного німецького журналіста. 18 вересня Президент України Петро Порошенко своїм указом №550/2015 від 18 вересня увів у дію це рішення. 

Але ще один іспанський журналіст, Сесар Відаль, у списку залишився – в РНБО нагадали, що він був «спостерігачем» на незаконному «референдумі» у Криму на початку його окупації навесні 2014 року.

При цьому в новому списку опинилося понад сорок осіб, представлених як журналісти чи блогери. Серед них – уже згадані працівники відомих західних засобів інформації, а також журналісти з Росії і представники російськомовних чи проросійських засобів інформації з інших країн. Не відомо точно, наскільки правдиво стосується всіх їх визначення як «журналіст» чи як «блогер».

Вони були наведені в переліку в розділі «Міжнародні спостерігачі» на «виборах» у Донецькій та Луганській областях і «референдумі» в Автономній Республіці Крим» – ідеться про «референдум», влаштований російськими окупантами щодо «вступу Криму до складу Росії», і незаконні «вибори», які влаштували минулої осені сепаратисти з угруповань «ДНР» і «ЛНР» за підтримки Росії й на порушення мінських домовленостей. Так само достеменно не відомо, чи дійсно всі особи з цієї частини переліку, а їх там 86, були такими «спостерігачами», чи порушили українське законодавство іншим чином – наприклад, незаконним в’їздом на тимчасово окуповані території.

Україна також застосувала санкції до російських ВАТ «Первый канал», ВАТ «Телекомпания НТВ» і телеканалів «РТР-планета» і «Россия-24». Загалом під нові українські санціїї потрапили 105 юридичних осіб та 388 фізичних.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду