Мінцифри поширило рекомендації про дотримання права інтелектуальної власності у сфері ШІ

Мінцифри поширило рекомендації про дотримання права інтелектуальної власності у сфері ШІ

17:36,
6 Листопада 2024
1030

Мінцифри поширило рекомендації про дотримання права інтелектуальної власності у сфері ШІ

17:36,
6 Листопада 2024
1030
Мінцифри поширило рекомендації про дотримання права інтелектуальної власності у сфері ШІ
Мінцифри поширило рекомендації про дотримання права інтелектуальної власності у сфері ШІ
Експерти зібрали поради, як відповідально використовувати об'єкти інтелектуальної власності для тренування ШІ-моделей.

У Міністерстві цифрової трансформації разом з командою експертів розробили рекомендації, які допоможуть розробляти та використовувати інновації з ШІ, дотримуючись авторського та інших прав інтелектуальної власності. Про це повідомила пресслужба Мінцифри.

«Порушення авторського права — одна з найгарячіших проблем у сфері штучного інтелекту. Відомо десятки резонансних судових позовів на технологічні компанії з боку відомих письменників, художників і навіть програмістів за неправомірне використання об’єктів інтелектуальної власності. Порушити авторське право можуть і звичайні користувачі ШІ-систем, які згенерували картинку чи текст. Щоб убезпечити громадян та IT-компанії від таких кейсів, ми розробили поради, як працювати з ШІ-інструментами без ризиків», — сказав заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.

Правовласники контенту можуть дізнатися, як захистити свої фото, відео, тексти, аудіо та інші об’єкти від неправомірного використання системами ШІ. Також документ містить поради, на що звертати увагу при генеруванні контенту в системах штучного інтелекту.

Рекомендації будуть корисними:

  • IT-спеціалістам та компаніям, які розробляють продукти з використанням штучного інтелекту;
  • авторам, тобто всім, хто створює картинки, фото, відео- та аудіотвори тощо, та іншим правовласникам контенту;
  • користувачам систем штучного інтелекту;
  • юристам та іншим фахівцям у сфері інтелектуальної власності.

«Рекомендації щодо відповідального використання ШІ: питання права інтелектуальної власності» є одним з інструментів від держави, який допоможе бізнесу підготуватися до регулювання штучного інтелекту в Україні.

За словами заступника міністра економіки України Віталія Кіндратіва, Україна зробила важливий крок у сфері прав інтелектуальної власності, ставши однією з перших держав, які визначили правовий режим для об’єктів, створених штучним інтелектом. З 1 січня 2023 року діє вимога закону України «Про авторське право і суміжні права», який запроваджує режим sui generis для захисту неоригінальних творів, створених комп’ютерними програмами.

«Мінекономіки долучилося до розробки рекомендацій для розробників, правовласників та користувачів, щоб сприяти відповідальному використанню ШІ, захищати інтереси всіх сторін і запобігати можливим порушенням прав, враховуючи швидкий розвиток ШІ в Україні», — розповів Віталій Кіндратів.

У розробці документа взяли участь представники державних органів, профільних асоціацій, наукових установ та громадських організацій. Рекомендації розроблені за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev. Партнер проєкту — Фонд «Східна Європа».

Фото: умовне / Мінцифри

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду