Нейромережа назвала фальшивкою картину Рубенса, яку Національна галерея Лондона придбала за майже $9 млн
Нейромережа назвала фальшивкою картину Рубенса, яку Національна галерея Лондона придбала за майже $9 млн
Фламандський живописець Пауль Поль Рубенс створив картину «Самсон і Даліла» у період між 1608 та 1609 роками. Після смерті художника у 1640 році оригінал картини зник, пише The Guardian.
Фахівці стверджують, що картина в лондонській Національній галереї з'явилася лише у 1929 році. Тоді ж історик Людвік Бурхард заявив, що це полотно є саме роботою Рубенса. Однак пізніше неодноразово з’ясовувалося, що Бурхард видавав сертифікати оригінальності картин для комерційних цілей.
Лондонська Національна галерея купила картину Рубенса «Самсон і Даліла» у 1980 році за 2,5 мільйона фунтів. Сьогодні це еквівалентно майже $9 млн. І різні спеціалісти неодноразово припускали, що це полотно може бути підробкою. Швейцарська компанія Art Recognition вирішила перевірити оригінальність картини за допомогою нейромережі.
Автопортрет художника
Порівняв цю картину зі 148 іншими картинами Рубенса, алгоритм виснував, що це підробка з ймовірністю на 91%. Кілька перевірок з ймовірністю 90% видавали результат, що це фальшивка.
Крім того, щоб підтвердити свої припущення, нейромережі доручили перевірити ще одну картину Рубенса, яка зберігається у Національній галереї. І щодо неї штучний інтелект вирішив, що це з ймовірність у 98% справді картина Рубенса.
Нагадаємо, що 23 вересня в Сан-Франциско відкрилась виставка польської художниці Аґнєшки Пілат «Ренесанс 2.0».
12 написаних маслом робіт відсилають до епохи Відродження, але замість людей художниця зобразила роботів компанії Boston Dynamics – людиноподібний Atlas та робопес Spot.
Фото: з вільних джерел