Польська художниця презентувала серію картин, намальованих спільно з робособакою Boston Dynamics (ФОТО)
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Польська художниця презентувала серію картин, намальованих спільно з робособакою Boston Dynamics (ФОТО)
23 вересня в Сан-Франциско відкрилась виставка польської художниці Аґнєшки Пілат «Ренесанс 2.0».
12 написаних маслом робіт відсилають до епохи Відродження, але замість людей художниця зобразила роботів компанії Boston Dynamics – людиноподібний Atlas та робопес Spot.
Наприклад, на картині «Створення Адама» дві механічні руки тягнуться одна одної замість людських. Кожну роботу можна переглянути через доповнену реальність, навівши на них камеру смартфона: на екрані тоді з’являються анімовані персонажі.
Пілат давно займається живописом, має відповідну освіту і до 2016 року займалась звичнішими портретами та ілюстраціями. Тодішні її роботи не були популярними та погано продавались.
Але один колекціонер помітив її: не оцінивши готові роботи, він відзначив її стиль. Та запропонував їй намалювати предмет з його колекції – червону пожежну сигналізацію. Ця робота привернула до неї увагу і вона частіше почала звертатись до теми механізмів. Її картини стали успішнішими.
Понад 5 років Пілат все більше заглиблювалась у тему механізмів, співпрацюючи з різними технологічними компаніями. Але з часом її спіткало розчарування.
«Я сприймаю технології як людей. Моє завдання як художника – передати їхню сутність, а не зовнішність. У цих машин не було душі», – розповіла вона.
Тоді вона побачила вірусний ролик про робособаку Spot, який дуже її зацікавив. Вона зв’язалась з Boston Dynamics, ті запросили її на завод і замість кількох запланованих ескізів вона близько року малювала роботів цієї компанії.
Виставка «Ренесанс 2.0» й стала кульмінацією цієї співпраці. Boston Dynamics також презентували художниці одного зі своїх робособак. Серію робіт вона зробила спільно з ним.
Нагадаємо, що Hyundai після покупки Boston Dynamics почала використовувати їхніх роботів на своєму заводі замість живих охоронців. Роботи-собаки визначають людей, міряють температуру й розпізнають небезпечні ситуації.
Фото: pilatart.com