Google таємно збирала дані про про стан здоров'я мільйонів людей

Google таємно збирала дані про про стан здоров'я мільйонів людей

11:26,
12 Листопада 2019
3667

Google таємно збирала дані про про стан здоров'я мільйонів людей

11:26,
12 Листопада 2019
3667
Google таємно збирала дані про про стан здоров'я мільйонів людей
Google таємно збирала дані про про стан здоров'я мільйонів людей
Автори:
Корпорація Google деякий час таємно збирала інформацію про стан здоров'я мільйонів людей.

Про це повідомляє The Verge з посиланням на американські ЗМІ і саму корпорацію.

«Google таємно збирала мільйони записів про пацієнтів у 21 штаті від імені постачальника медичних послуг», — йдеться в повідомленні. Секретний проєкт Google отримав кодову назву «Project Nightingale» (англ. «Проєкт Соловей»). 

Видання The Wall Street Journal пише, що ні лікарі, ні пацієнти постачальника медичних послуг «Ascension» не були поінформовані про збір інформації, яка включала «результати лабораторних досліджень, діагнози лікарів і записи про госпіталізацію, і складають повну історію хвороби, з іменами пацієнтів і датами народження».

Як зазначається, близько 150 співробітників Google могли мати доступ до цих даних. Пізніше інформацію підтвердили джерела таких видань, як The New York Times і Forbes.

Реагуючи на звинувачення в «таємному зборі даних», в Google заявили, що проект відповідає федеральному закону про охорону здоров'я та передбачає надійний захист даних пацієнтів.

Прес-секретар компанії повідомив, що проект не оголошували тільки тому що робота велася на ранніх етапах. У компанії підкреслили, що обмін високочутливими медичними записами з технічними працівниками є загальноприйнятим і відповідає угоді, підписаній корпорацією з постачальником. В рамках договору Google може створювати інструменти для розробника, використовуючи отримані дані без попередження пацієнтів.

У прес-релізі, опублікованому Ascension після статті WSJ, оголосили про партнерство з Google і сказали, що метою цього партнерства була «оптимізація здоров'я і оздоровлення людей та громад та надання всебічного портфоліо цифрових можливостей. Також в організації зазначили, що дотримуються суворих вимог щодо захисту та захисту даних.

Пізніше Google також опублікував підтвердив цю інформацію в блозі, зазначивши, що «Соловей» — назва його проекту охорони здоров'я. 

«Щоб було зрозуміло: за цією домовленістю дані Ascension не можуть використовуватися для будь-якої іншої мети, ніж для надання цих послуг, які ми пропонуємо за угодою, а дані пацієнтів не можуть і не будуть поєднуватися з будь-якими даними користувачів Google», — йдеться у блозі Google. 

Як повідомляв MediaSapiens,Google працює над розробкою пошуковика по медичній інформації для лікарів і звичайних користувачів. Про це анонімно повідомив один з представників нового підрозділу закритого раніше сервісу Google Health.

BBC.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду