У Києві оцифрують пам'ятки архітектури для збереження історичних об'єктів
У Києві оцифрують пам'ятки архітектури для збереження історичних об'єктів
Українська компанія EverScan спільно з активістами і волонтерами проекту «Мапа реновації» запустили соціальну ініціативу з 3D-сканування пам'ятників архітектури Києва за допомогою технології лазерного сканування.
Про це повідомляє сайт MMR.
Фахівці проекту «Мапа реновації» розробляють інтерактивну онлайн-карту старих споруд, які знаходяться в зоні ризику, а також відстежують їх подальшу долю.
Наприклад, лише у Шевченківському районі столиці активісти проекту вже знайшли близько 200 таких об'єктів, хоча за документами чиновників їх не більше 25.
Фото: facebook.com/renovation.map
Тим часом співробітники EverScan запропонували об'єднати зусилля з проектом «мапи реновації» і перенести існуючі об'єкти у цифрову форму, використовуючи інноваційні технології лазерного сканування. Вони дозволяють зберегти не тільки фото й історію будівель, але і цифровий вигляд фасадів для реставрацій і реконструкцій.
Повідомляється, що спеціалісти вже вибрали для проекту значущі архітектурні об'єкти, які знаходяться в зоні ризику. Першими відсканують садибу Ігоря Сікорського в центір Києва, у дворі якої він сконструював першу модель вертольота, двоповерховий відселений будинок, побудований в 1902 році за проектом відомого київського архітектора Ніколаєва. На початку минулого століття тут розміщувалося відділення поліції, урядову дачу УРСР, яка є зразком архітектури 1930-х.
Компанії планують відсканувати 10 об'єктів до кінця 2019 року. Оброблена інформація буде розміщена у вільному для усіх доступі на порталі «Мапа реновації». Далі мають зайнятися накопиченням відсканованих об'єктів і створенням повної цифрової карти міста з високим рівнем деталізації і інтеграцією систем аналітики. Повідомляється, що завдяки цьому рішенню користувачі з будь-якої точки планети зможуть вивчити історію Києва.
Нагадаємо, «Детектор Медіа» раніше писав, що В Україні збираються оцифрувати всю культурну спадщину.
Також раніше ми писали, чим архіви КГБ можуть бути корисними для журналістів.