3D-принтер надрукував величезну деталь для космічного супутника — в неї поміщається 283 літри кави
3D-принтер надрукував величезну деталь для космічного супутника — в неї поміщається 283 літри кави
Як повідомляє Digital Trends, цю деталь використовують для паливних баків космічних апаратів. Наразі це найбільша деталь для космічного апарату, яку створили за допомогою технології 3D-друку. Сама Lockheed Martin виклала жартівливу інфографіку, аби пояснити наскільки великим є створений купол. Наприклад, в ньому можуть поміститися 530 пончиків, 283 літри кави або 6225 м’ячиків для настільного тенісу.
Виробники купола пояснюють, що використання 3D-друку значно прискорює роботу над деталями для супутника. Наприклад, якби купол створювали за допомогою традиційних технологій, на це пішло б два роки. 3D-принтер надрукував його за три місяці. При цьому для паливного баку потрібно два таких куполи, які потім з’єднуються за допомогою титанового циліндра.
Окрім того, 3D-друк дозволяє ще й заощадити матеріали, необхідні для виготовлення деталей. Зазвичай 80% усього матеріалу йде у відходи. При використанні нових технологій відоди в принципі відсутні.
Компанія раніше вже експериментувала зі створенням деталей для космічних апаратів за допомогою тривимірного друку. Lockheed Martin до цього «надрукувала» корпус для військової супутникової системи зв'язку, а також деталі для міжпланетної станції NASA «Юнона». Віце-президент компанії Рік Амброуз (Rick Ambrose) пояснює, що 3D-друк повністю змінить майбутнє космічної техніки. Він дозволяє швидше створювати необхідні деталі без втрати якості, а сам процес їх виготовлення автоматизований. На відео видно, що принтеру не потрібне керування людиною, він сам виконує внесену в нього програму.
Нещодавно MediaSapiens писав про перший будинок, який звели за допомогою 3D-друку. Він коштував на 20% дешевше, ніж якби його будували традиційним способом. На друк стін знадобилося всього 54 години. Значно довше будівельники робили покрівлю та встановлювали вікна й двері в домі. У результаті родина, яка погодилася в’їхати в дім, отримала будинок площею 95 квадратних метрів з чотирма окремими спальнями.
Творець проекту Бенуа Фурет вважає, що технологія тривимірного друку дозволить створювати більше соціального житла за дешевшою ціною. Зараз він працює над проектом з 18 таких будівель для північної частини Парижу. Також він розробляє проект для комерційної споруди площею 700 квадратних метрів.