«Брудна таємниця»: сторонні додатки можуть читати ваші листи в Gmail

«Брудна таємниця»: сторонні додатки можуть читати ваші листи в Gmail

18:00,
3 Липня 2018
3503

«Брудна таємниця»: сторонні додатки можуть читати ваші листи в Gmail

18:00,
3 Липня 2018
3503
«Брудна таємниця»: сторонні додатки можуть читати ваші листи в Gmail
«Брудна таємниця»: сторонні додатки можуть читати ваші листи в Gmail
Автори:
Якщо ви підключали сторонні додатки до свого акаунта в Gmail, то їх розробники могли отримати доступ до листування з поштової скриньки.

Як пише BBC, в компанії Google підтвердили, що у разі, якщо користувач сам надав доступ таким додаткам до свого акаунта й погодився на їх умови використання, його листи могли читати сторонні люди.

The Wall Street Journal з посиланням на свої джерела пише, що це доволі поширена практика серед технокомпаній. Тед Лодер (Thede Loder), колишній начальник відділу технологій в eDataSource Inc. розповів, що таким чином компанії створюють та вдосконалюють алгоритми для програмного забезпечення або збирають дані для маркетингу. «Деякі люди можуть вважати це брудною таємницею. Але це свого роду реальність», — розповів він.

Видання також вказує, що Gmail навіть не старається захистити своїх користувачів від такого втручання. В 2017 році сам сервіс Gmail мусив виправдовуватися за сканування листів й оголосив про те, що припинить цю практику.  

Хто ж може читати ваше листування в Gmail? Це може бути розробник додатків, які можуть планувати подорожі, порівнювати ціни, допомагати керувати кількома поштовими скриньками тощо. Більшість користувачів не читають уважно умови використання цих додатків й дають згоду на те, що їх розробники можуть читати, або навіть пересилати чи видаляти повідомлення в поштових скриньках.

 

Зразок того, як сторонній додаток просить надати доступ до поштової скриньки користувача.

Наприклад, в компанії Edison Software розповіли, що її працівники переглянули електронні листи сотень користувачів, аби розробити нову функцію для їх програмного забезпечення. Те ж робила й eDataSource Inc для покращення своїх алгоритмів.

Професор Алан Вудворд (Alan Woodward) з Університету Суррей пояснює, що в користувацьких угодах можуть бути заховані несподівані умови. «Ви можете витратити тижні на прочитання правил та умов. Й подібні пункти можуть згадуватися в них. Але це не те, що здається розумним вибором — аби стороння людина в якійсь компанії могла читати ваші електронні листи», — коментує професор. 

 

 

«Найбільша брехня у світі: я прочитав та погоджуюся з правилами та умовами використання».

В Google заявили, що лише перевірені компанії можуть отримувати доступ до повідомлень, і лише в тому випадку, коли користувачі «явно дали дозвіл на доступ до своєї електронної пошти». Також користувачі можуть перейти на сторінку з налаштуваннями безпеки та перевірити які додатки мають доступ до вашого акаунта та відкликати свою згоду, якщо вони більше не хочуть розкривати свої дані для них.  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
National Herald
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду