Зарплата Цукерберга в Facebook становить $1, але компанія витрачає мільйони на його безпеку
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Зарплата Цукерберга в Facebook становить $1, але компанія витрачає мільйони на його безпеку
Про це повідомив канал CNN, дослідивши звітність компанії у відкритих джерелах.
Статті витрат Facebook на «загальну програму безпеки Цукерберга» майже вдвічі зросли в порівнянні з 2016-м роком. Тоді вони становили 5,8 мільйона доларів.
У компанії це обґрунтували «загрозами його безпеці, безпосередньо пов'язаними з його роллю засновника і керівника компанії», а також тим, що він «важливий для Facebook».
Витрати на перельоти Марка Цукерберга приватними літаками включають у себе зарплату екіпажу, збори, пальне та харчування на борту. Facebook також забезпечує систему безпеки в місцях перебування Марка Цукерберга й зокрема гонорари охоронцям.
Офіційна зарплата Марка Цукерберга у Facebook становить лише один долар на рік.
Facebook також покриває витрати на безпеку та подорожі своєї головної операційної директорки Шеріл Сандберг (Sheryl Sandberg). Торік це обійшлося компанії у 2,7 мільйони доларів. Зарплата пані Сандберг з урахуванням премій та винагороди в формі акцій становила 22,5 мільйонів доларів.
Поїздки та заходи безпеки оплачують своїм керівникам й інші великі компанії. CNN дізнався з офіційної звітності американської компанії Apple, що на безпеку та перельоти свого керівника Тіма Кука (Tim Cook) вона витратила в 2017 році 317 тисяч доларів.
Нагадаємо, минулого тижня Марк Цукерберг два дні по п'ять годин свідчив перед Конгресом США через витік даних близько 87 користувачів Facebook компанії Cambridge Analytica, яка займається політичним консалтингом й співпрацювала зі штабом Дональда Трампа під час виборів у США 2016-го року.
Ця справа набула масштабного міжнародного резонансу, адже завдяки витоку міг відбувався вплив на громадську думку громадян різних держав.
Після викриття кілька країн розпочали розслідування, чи постраждали дані їхніх громадян, а влада США, Великої Британії, Німеччини та інших держав закликали керівника Facebook Марка Цукерберга надати пояснення. Італійська прокуратура почала розслідування, чи зачепив витік даних Facebook до Cambridge Analityca італійських громадян та чи були спроби здійснити вплив на вибори в країні. Індія також підозрює, що певні сили могли впливати на їхні вибори через зібрані дані. Про початок урядового розслідування заявили також у Австралії, адже витік міг торкнутися 300 тисяч мешканців країни.
Європарламент двічі закликав Марка Цукерберга виступити на його слуханнях.