Сайт Reddit також знайшов в себе контент «тролів» з РФ

Сайт Reddit також знайшов в себе контент «тролів» з РФ

13:54,
7 Березня 2018
4141

Сайт Reddit також знайшов в себе контент «тролів» з РФ

13:54,
7 Березня 2018
4141
Сайт Reddit також знайшов в себе контент «тролів» з РФ
Сайт Reddit також знайшов в себе контент «тролів» з РФ
Автори:
Американська інтернет-платформа Reddit також знайшла в себе дезінформаційний контент, який створювали користувачі з Росії під час виборів президента США у 2016 році.

Про це йдеться в публікації гендиректора компанії Стіва Хаффмана (Steve Huffman), опублікованій 6 березня.

Пан Хаффман повідомив, що влада США розглядає публікації сайту в рамках розслідування про втручання Росії в американські вибори. Він зазначив, що вплив міг відбуватися трьома шляхами: через рекламу, пряму пропаганду, здійнювану росіянами, та непряму пропаганду - користувачами Reddit.

У заяві зазначається, що в останні місяці Reddit виявив кілька сотень підозрілих акаунтів, які, на думку гендиректора, мають російське походження або які безпосередньо пов'язують із «відомими пропагандистськими доменами».  

Проте, як стверджує Стів Хаффман, переважна більшість їх була заблокована ще в 2015-2016 роках. За його словами, це вдалося зробити через посилену роботу команди Reddit, спрямовану на запобігання будь-яким зловживанням на сайті.

Що стосується реклами з Росії Стів Хаффман запевнив, що її на Reddit не було в значних обсягах ані до, ані після виборів в США 2016 року, за винятком реклами спаму і криптовалюти.

Гендиректор повідомив, що наразі на Reddit «вся реклама з Росії повністю заблокована», а рекламні оголошення проглядаються модераторами-людьми.

Непряму пропаганда на ресурсі, за словами пана Хаффмана, найтяжче відстежити. Він навів приклад Twitter-акаунта @TEN_GOP, який нині визнано «російським агентом». З його профілем контактували тисячі користувачів Reddit, переважно з США. «Таким чином виходить, що американці мимоволі просувають російську пропаганду. Я вважаю, що найбільший виклик, з яким ми стикаємося як американці, - це наша здатність розрізняти правдиву інформацію та нісенітниці, і це є тягарем, який ми всі несемо», - написав пан Хаффман.

До цього компанія Reddit не висловлювалася щодо дій росіян на платформі, хоча припущення про те, що там вони також можуть бути активними, неодноразово висувалися. Розслідування видання The Daily Beast, опубліковане в січні, констатувало, що російська компанія «Агентство інтернет-досліджень», яку називають «фабрикою тролів» використовувала платформи Reddit і Tumblr для дезінформаційної кампанії під час виборів 2016-го року. 

У заяві Хаффман запевнив, що компанія серйозно ставиться до цих питань і співпрацює з Конгресом США.

Нагадаємо, у вересні компанія Facebook заявила про виявлення низки платних політичних рекламних оголошень, які публікувалися з червня 2015 року по травень 2017 року, й могли вплинути на перебіг виборів 2016 року в США. Загалом було опубліковано близько 3000 постів, а вартість платного просування цієї кампанії в Facebook склала 100 тисяч доларів. При цьому усі пости робилися через 470 несправжніх сторінок і акаунтів з одного центру на території Росії - «Агентства інтернет-досліджень». Цю рекламу побачило близько 10 млн людей.

Конгрес США запросив компанії Twitter та Alphabet (Google) дати свідчення з приводу прокремлівського контенту на їхніх платформах. Twitter закрила 220 російських акаунтів через зв'язок з виборами в США. Російську рекламу також знайшли в Instagram та Google. 31 жовтня з'ясувалося, що її могли побачити значно більше користувачів, ніж про це відзвітували компанії.

Пізніше Twitter, Facebook та Google заявили в Конгресі США, що не зможуть запобігти повторному втручанню у вибори: у них немає для цього інструментів.

Натомість представники Комітету з розвідки Сенату США схвалили висновки американської розвідки щодо того, що Росія здійснювала вплив на вибори президента Америки в 2016 році.

Соцмережа Facebook додала  новий інструмент, завдяки якому користувачі зможуть перевірити, чи читали вони пости, зроблені «фабрикою тролів». А Twitter пообіцяла повідомити користувачів, чи бачили вони контент, створений співробітниками прокремлівського «Агентства інтернет-досліджень». 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду