Мільярдер Джордж Сорос розкритикував Google та Facebook

Мільярдер Джордж Сорос розкритикував Google та Facebook

12:37,
26 Січня 2018
3355

Мільярдер Джордж Сорос розкритикував Google та Facebook

12:37,
26 Січня 2018
3355
Мільярдер Джордж Сорос розкритикував Google та Facebook
Мільярдер Джордж Сорос розкритикував Google та Facebook
Автори:
Американський фінансист і філантроп Джордж Сорос розкритикував техногігантів під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

На думку Сороса, ці компанії монополізують ринок та цілеспрямовано створюють умови, за яких користувачі звикають користуватися лише їх продуктами й стають залежними від них, пише AFP.

«Facebook та Google ефективно контролюють половину всіх надходжень від реклами в інтернеті. Вони стверджують, що вони є лише розповсюджувачами інформації. Але той факт, що вони є майже монополістами, робить їх надавачами публічних послуг і вони мають підпорядковуватися більш жорстким правилам, спрямованим на збереження конкуренції, інновацій та справедливого та відкритого універсального доступу», - сказав Джордж Сорос.

Він також висловив думку, що компанії, які працюють в сфері соціальних медіа, експлуатують соціальне середовище та «впливають на думки і поведінку людей без їхнього відома». Сорос також порівняв їх з казино, які розробляють методи, що спонукають гравців програвати якомога більше грошей.

Фінансист звернув увагу й на темпи, якими зростає аудиторія Facebook. За перші 8,5 років соцмережа зібрала аудиторію в 1 мільярд осіб. За наступні чотири роки Facebook збільшила її у два рази до 2 мільярдів користувачів. Сорос прогнозує, що менш ніж за три роки для Facebook не залишиться нових користувачів, яких вона могла б залучити. Водночас компанії збирають дуже великий обсяг даних про людей і можуть здійснювати такий контроль, який не міг уявити навіть Джордж Орвелл.  

На думку Сороса, уряди держав через це почнуть запроваджувати більш жорстке регулювання для технокомпаній й вважає, що їх дні же злічені. 

Нагадаємо, в минулому році Німеччина розробила та прийняла закон, згідно з яким  з яким соціальні мережі можуть зіткнутися зі штрафами у розмірі до 50 мільйонів євро (57 мільйонів доларів США), якщо не усуватимуть контент, що містить «мову ворожнечі» або поширюють дезінформацію.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Business Insider
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду