Kaspersky Lab позивається до адміністрації президента США
Про це повідомляє BBC.
Нагадаємо, 12 грудня президент США Дональд Трамп підписав закон, що забороняє використання продукти Kaspersky Lab цивільними і військовими відомствами федерального уряду. Антивірусні програми компанії підозрюють у співпраці з Кремлем і кібершпигунстві.
Компанія неодноразово заперечувала, що працювала на будь-який уряд.
«Що робити, коли вас заборонили без доказів та права бути почутими? Що ж, ми забезпечуємо наші права, звернувшись до судів. Чому? Бо ми нічого поганого не зробили», – написав засновник та гендиректор компанії Євген Касперський у Twitter.
У відкритому листі до Міністерства внутрішньої безпеки засновник компанії Євген Касперський розкритикував це відомство.
За його словами, це рішення «завдало шкоди репутації Kaspersky Lab та її комерційним операціям без будь-яких доказів того, що компанія помиляється».
У позові російського підприємтва стверджується, що уряд США посилається переважно на непідтверджені повідомлення у ЗМІ. Компанія просить суд скасувати заборону та заявляє, що її продукція не становить загрози для безпеки комп'ютерів американського уряду.
Нагадаємо, у вересні вийшла директива адміністрації Дональда Трампа, відповідно до якої цивільні відомства повинні відмовитися від програмного забезпечення Kaspersky Lab протягом 90 днів.
Як раніше писав MediaSapiens, у травні спецслужби США почали вивчати використання продуктів Kaspersky Lab.
На початку липня стало відомо, що у США російську компанію підозрюють у зв'язках з Кремлем і спецслужбами РФ. Аби розвіяти ці підозри, глава компанії Євген Касперський заявив, що готовий надати американській владі вихідний код своїх програм. Представники США зустріли цей крок зі схваленням, але заявили, що його недостатньо.
У жовтні ізраїльські спецслужби заявили, що дані Агентства національної безпеки (АНБ) США були викрадені в 2014 році завдяки антивірусній програмі російської компанії Kaspersky Lab. Засновник компанії Євген Касперський у відповідь повідомив, що його співробітники випадково отримали засекречені файли АНБ під час завантаження інформації про хакерську групу Equation Group. Він заявив, що наказав їх видалити.
У листопаді сайт WikiLeaks заявив про те, що зафіксував принаймні три випадки, коли ЦРУ маскувало свої віруси під продукти Kaspersky Lab.
Нещодавно уряд Великої Британії випустив попередження про ризики для безпеки при використанні російського антивірусного програмного забезпечення Kaspersky Lab. Після цього один з найбільших британських банків Barclays припиниввикористовувати антивірусні програми російської компанії.