Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Apple відмовилася видати Китаю вихідний код
Про це стало відомо під час слухань у Конгресі США у зв’зку з суперечкою між Apple та ФБР про необхідність надання доступу до вмісту телефонів на запит американських спецслужб, пише Reuters.
Про який саме вихідний код йшла мова - не уточнюється.
«Я хочу висловитися чітко. Ми не надаємо вихідний код владі Китаю», - заявив у вівторок під присягою головний юридичний радник Apple Брюс Сівілл.
Раніше суд на прохання ФБР зобов'язав компанію розробити програмне забезпечення, яке допоможе розблоковувати телефон застреленого під час затримання Саїда Фарука. Це пояснювали тим, що телефон може містити важливу для слідчих інформацію.
Однак Apple відмовилася виконувати рішення суду й оскаржила його у вищій інстанції. У компанії заявили, що вважають подібні дії порушенням прав клієнтів. Великі інтернет-компанії, у числі яких Twitter, AirBnB, Ebay, LinkedIn і Reddit, офіційно підтримали таку позицію компанії Apple.
Міністерство юстиції США заявило, що корпорація Apple навмисно створює технічні бар'єри, намагаючись завадити владі в суперечці про доступ до інформації в телефонах Apple.
Проблема ФБР полягала у системі безпеки смартфона. Всі дані на iPhone автоматично знищуються після десяти невдалих спроб введення коду доступу до телефону. Навіть сама компанія не може отримати доступ до файлів в пам'яті смартфона.
Саїд Фарук і його дружина Ташфин Малік 3 грудня 2015 року вбили 14 беззбройних людей і поранили ще більше двох десятків. Вони намагалися втекти, але були вбиті в перестрілці з поліцією, яка їх переслідувала.
Пізніше глава ФБР Джеймс Комі повідомив, що подружжя було послідовниками ідей радикального ісламу ще до знайомства один з одним. Стрілянину в Сан-Бернардіно в бюро назвали найбільшим терактом в США після 11 вересня 2001 року.