ГО #stop_sexтинг презентувала посібник для шкільних психологів з онлайн-безпеки дітей

ГО #stop_sexтинг презентувала посібник для шкільних психологів з онлайн-безпеки дітей

16:01,
17 Грудня 2024
344

ГО #stop_sexтинг презентувала посібник для шкільних психологів з онлайн-безпеки дітей

16:01,
17 Грудня 2024
344
ГО #stop_sexтинг презентувала посібник для шкільних психологів з онлайн-безпеки дітей
ГО #stop_sexтинг презентувала посібник для шкільних психологів з онлайн-безпеки дітей
Видання містить практичні рекомендації щодо виявлення та запобігання онлайн-ризикам, стратегії психологічної підтримки постраждалих дітей та поради щодо взаємодії з батьками.

ГО #stop_sexтинг розробила посібник для шкільних психологів з онлайн-безпеки дітей. Про це повідомила комунікаційна команда організації.

Видання містить практичні рекомендації щодо виявлення та запобігання онлайн-ризикам, стратегії психологічної підтримки постраждалих дітей та поради щодо взаємодії з батьками. Його розроблено як інструмент для створення безпечного цифрового середовища та підвищення рівня цифрової грамотності учнів.

Посібник презентували в межах вебінару, спрямованого на підтримку шкільних психологів у роботі з онлайн-ризиками, який провели спільно з IT-компанією Beetroot та за підтримки Державної служби якості освіти.

Як зауважують в ГО #stop_sexтинг, згідно з дослідженням Violence Against Children and Youth Surveys, майже половина опитаних підлітків з 16 країн Африки, Європи та Латинської Америки, які зазнали сексуального насильства онлайн, вперше постраждали у віці до 13 років (47% дівчат та 53% хлопців).

І хоча, як свідчить дослідження , 95% опитаних дітей стверджують, що обізнані з правилами безпечної поведінки онлайн, значна частина з них демонструє ризиковану поведінку: спілкування з незнайомцями (37%), відкритий доступ до персональних сторінок (25%), недооцінка ризиків ранньої реєстрації в соціальних мережах.

Після початку повномасштабного військового вторгнення українські діти почали стикатися не лише з небезпекою, пов’язаною з воєнними злочинами, обстрілами та насильством у фізичному просторі, а й із загрозами в онлайн-просторі.

Початковий аналіз організації A.R.U. демонструє, що цікавість злочинців у ДаркНеті до українських дітей збільшилася на 300% порівняно з 2022 роком.

«Очевидно, що українські діти стали об’єктом для потенційних злочинів від злочинців по всьому світу. Для дорослих це має стати сигналом, що треба частіше спілкуватися з дітьми про ризики, які вони можуть зустріти в онлайн-світі. Усім треба розуміти, як трансформувалися онлайн-ризики під час війни, як на них реагувати, якщо вже щось трапилося», — зауважили у #stop_sexтинг.

Детальніше про види онлайн-загроз, фактори вразливості дітей та реагування на випадки онлайн-насильства можна прочитати в посібнику.

ГО #stop_sexтинг також нагадує, що за допомогою щодо онлайн-безпеки дітей можна безктоштовно та анонімно звернутися на цілодобову консультаційну лінію 1545 (далі обрати «3»), а також поговорити з психологом #stop_sexтинг на сайті та в телеграмі

Нагадаємо, у березні всеукраїнська громадська організація «Магнолія» у співпраці з Міністерством цифрової трансформації та Департаментом кіберполіції запустили онлайн-платформу StopCrime, де можна повідомити про виявлений у мережі контент, що містить ознаки насильства над дітьми.

Окрім цього, в Україні розпочав роботу сервіс Take It Down, створений для блокування фото й відео, що можуть компрометувати та загрожувати безпеці неповнолітніх. 

Фото: Unsplash

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду