«Мисливці на хижакіv»: розслідування Суспільного стало основою для соціального мальопису

«Мисливці на хижакіv»: розслідування Суспільного стало основою для соціального мальопису

10:50,
6 Грудня 2024
975

«Мисливці на хижакіv»: розслідування Суспільного стало основою для соціального мальопису

10:50,
6 Грудня 2024
975
«Мисливці на хижакіv»: розслідування Суспільного стало основою для соціального мальопису
«Мисливці на хижакіv»: розслідування Суспільного стало основою для соціального мальопису
Мальопис показує складнощі роботи журналістів під час війни: збирання свідчень, співпрацю з постраждалими та пошук відповідальних за злочини.

У 2024 році команда соціального мальопису Inker створила серію коміксів про журналістів-розслідувачів Суспільного. Мальопис «Мисливці на хижакіv» розповідає про трагедію сім’ї Чикмарьових з Бучі, розслідуванням якої займалась команда Суспільного.

Як відомо, спроба Чикмарьових евакуюватися закінчилася трагічно — російські військові розстріляли автівку з написом «Діти».

Історія цієї родини стала першим розслідуванням журналістів Суспільного з початку повномасштабного вторгнення, що тривало понад рік. У 2022 році розслідувачі змогли встановити, який з російських полків найбільш імовірно причетний до вбивства. Тоді журналісти оприлюднили фільм «Буча 22».

Поіменно встановити винних вдалося в травні 2023 року. Військовополонений російський десантник зі 104-го полку був свідком розстрілу сім’ї Чикмарьових. На момент розстрілу він перебував в одній з БМД (бойова машина десанту) колони, що рухалась назустріч автівці сім’ї. Імена винних розслідувачі назвали у фільмі «Буча: екіпаж 111».

Мальопис «Мисливці на хижакіv»

«Це розслідування було переломним для нашої команди. Ми зіткнулися з новим видом злочинів, новим рівнем цинізму. Ми зіткнулися з усвідомленням того, що винні у вбивстві дітей можуть ніколи не бути покараними. Правоохоронці оголосили підозру одному з російських військовослужбовців, який ймовірно і здійснив постріл, проте чи потрапить він колись за ґрати — велике питання, — прокоментувала шефредакторка редакції розслідувань Суспільного Інна Білецька. — З того часу ми встановили особи багатьох росіян, які, за зібраними нами доказами, винні у скоєнні воєнних злочинів, але інтерес до таких розслідувань падає, на жаль, не лише у світі, а й в Україні. І цей інтерес, я переконана, потрібно усіляко підтримувати. Тому ми надзвичайно вдячні команді, яка присвятила нашій роботі цей мальопис».

Мальопис «Мисливці на хижакіv»

Мальопис «Мисливці на хижакіv» показує складнощі роботи журналістів під час війни: збирання свідчень, співпрацю з постраждалими та пошук відповідальних за злочини.

Мальопис «Мисливці на хижакіv»

«Ця історія родини Чикмарьових в тому числі й про журналістів, які знайшли ціною неймовірних зусиль, неймовірних везінь, збігів і неймовірної кількості людиногодин, проведених за моніторами комп'ютера, в полях, за фотокамерою, за інтерв’ю — ціною всіх неймовірних зусиль вони знайшли вбивць, жорстоких катів, які знищили цілу сім'ю, цілий маленький всесвіт», — зазначив редактор мальопису Inker, співзасновник медіа #ШоТам та військовий ОПБр ім. гетьмана Б. Хмельницького Сергій Колесніков.

Він додав, що мальопис також дає нагоду побачити, як змінилась професія журналіста, як війна змінила людей у професії, і як ця сфера отримала новий поштовх.

«У цьому спецпроєкті можна побачити, як журналістика знову віднаходить себе тут, посеред болю, страждань в Україні, як вона перевинаходить себе у тій мірі ідеалістичного журналіста. Ми сподіваємося, що цей номер для багатьох наших майбутніх молодих колег стане поштовхом і приводом задуматися над своєю роллю в професії», — додав Сергій Колесніков.

Мальопис «Мисливці на хижакіv»

Над розслідуванням трагедії в Бучі працювали:

  • Інна Білецька, Алла Садовник — авторки розслідувань;
  • Олександр Стратонов — режисер монтажу, композитор, автор графіки;
  • Владислав Васильченко — режисер документального фільму-розслідування;
  • Світлана Коваль, Тарас Ібрагімов, Павло Ільчук — оператори;
  • Ганна Калаур, Марія Горбань — журналістки.

Над соціальним мальописом «Мисливці на хижакіv» працювали:

  • Олександр Дьомін, Діана Лановець — сценарій;
  • Софія Сулій — ілюстрації.

Електронна версія коміксу доступна за посиланням.

Читайте також: 

Фото: Суспільне, Inker

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду