Застосунок «єППО» допомагає Україні закрити небо на 80%

Застосунок «єППО» допомагає Україні закрити небо на 80%

13:47,
25 Листопада 2024
708

Застосунок «єППО» допомагає Україні закрити небо на 80%

13:47,
25 Листопада 2024
708
Застосунок «єППО» допомагає Україні закрити небо на 80%
Застосунок «єППО» допомагає Україні закрити небо на 80%
У застосунку понад 200 тисяч активних користувачів.

Застосунок «єППО», розроблений українськими волонтерами, надає інформацію про малопомітні ракети та дрони та допомагає Україні закрити небо на 80%. Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко у фейсбуці.

«Він розроблений українськими волонтерами "Технарі" для того, щоб цивільні, які виявили низьколітаючі ворожі цілі, могли оперативно повідомити про них Повітряні сили. Дуже часто російські ракети ховаються від радарів у складних ландшафтних умовах, і виявити їх можна тільки побачивши або почувши. — розповіла Катерина Черногоренко. — Тут на допомогу і приходить українська розробка. Вона функціонує вже більше двох років та успішно доповнює існуючі системи ППО, надаючи інформацію про малопомітні ракети та дрони».

Застосунок став каналом попередження між громадянами та державою: за два роки «єППО» завантажили понад 600 тисяч разів, у нього 200 тисяч активних користувачів.

Це дає змогу, за оцінкою заступниці міністра оборони, «Україні закрити небо на 80%».

Вона порекомендувала громадянам завантажити застосунок та бути готовими його використати в момент чергового обстрілу.

Завантажити застосунок «єППО» можна на сайті розробки. Перед початком роботи з ним потрібно пройти ідентифікацію за допомогою «Дії».

Застосунок «єППО» допомагає посилювати протиповітряну оборону

Щоб повідомити про тип ворожого об’єкта: дрон, ракета, літак чи гелікоптер, — потрібно натиснути велику червону кнопку та надіслати повідомлення.

Через 2-7 секунд після цього дані з’являються на картах повітряної оборони у всіх офіцерів. Крім того, система використовує штучний інтелект для точного прогнозування траєкторії руху цілей, а мобільні вогневі групи протиповітряної оборони оперативно ліквідовують загрозу.

Також у програмі є функція «У тебе летить», яка безпосередньо попереджає користувачів, що ракета може рухатись в їхньому напрямку.

Нагадаємо, застосунок «єППО» був створений у 2022 році. Він отримав схвалення Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Фото: сайт застосунку «єППО»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду