Частка дописів українською мовою в соцмережах зросла до 56%, — Центр контент-аналізу
Частка дописів українською мовою в соцмережах зросла до 56%, — Центр контент-аналізу
Частка дописів українців українською мовою в інстаграмі, іксі та фейсбуці сягає 56%. Тенденція до посилення ролі української мови, що фіксувалася після повномасштабного вторгнення, підтвердилася. Про це свідчать результати дослідження Центру контент-аналізу, проведеного до Дня української мови та писемності.
Згідно з дослідженням, 44% публікацій у соціальних мережах українці роблять російською мовою, а 56% — українською. У 2020 році співвідношення було 86% російською до 14% українською, у 2022 році — 62% до 38% і у 2023 році — 54% до 46% відповідно.
Співвідношення публікацій українською та російською мовами в інстаграмі становить 87% до 13%, іксі (X) — 83% до 17%, у фейсбуці — 79% до 21%.
Водночас ютуб показав незначне зміцнення української мови порівняно з 2023 роком, але дотепер половина контенту виробляється російською мовою. Тим часом тікток продемонстрував незначне послаблення української мови.
Зазначається, що дослідження не проводили для телеграму, оскільки в цій соцмережі неможливо визначити локалізацію користувачів.
В регіональному розрізі практично всі області України показали за рік зростання частки дописів українською мовою на кілька відсотків, у тому числі Запорізька й Херсонська області, попри окупацію частини територій. Натомість в Одеській області зросла частка російської мови.
Дослідження проведене Центром контент-аналізу вже вчетверте. Для аналізу були зібрані дописи з соціальних мереж Facebook, Twitter (Х), Instagram, Youtube, TikTok та заборонених, але дотепер використовуваних російських платформ — VK та OK.
Було підраховано частоту вживання в кожній соціальній мережі пар слів (лексем), які мають відмінні корені в українській та російській мовах. Всього було зібрано і проаналізовано 1,11 млн дописів, які містили названі лексеми та були написані в період з 15 серпня по 15 вересня 2024 року користувачами, що вказали у профілі Україну (або українські регіони, в тому числі окуповані) своїм місцем перебуванням.
- Читайте також: 47% громадян отримують інформацію про події в Україні з телеграм-каналів, — опитування групи «Рейтинг»
Фото: Getty Images