Meta додасть у фейсбуці та інстаграмі ідентифікацію облич, щоб потидіяти фінансовим шахраям
Meta додасть у фейсбуці та інстаграмі ідентифікацію облич, щоб потидіяти фінансовим шахраям
Корпорація Meta оголосила, що додасть технологію розпізнавання облич у свої застосунки соцмереж «Фейсбук» та «Інстаграм», щоб боротися з шахрайством і допомагати користувачам, які втратили доступ до своїх облікових записів, відновити його. Про це повідомляє Engadget.
Зазначено, що розпізнавання облич використовуватиметься для виявлення шахрайської реклами, яка використовує обличчя знаменитостей та публічних осіб.
«Якщо наші системи підозрюють, що реклама може бути шахрайством, яке містить зображення публічної особи, знаменитості, ми спробуємо використати технологію розпізнавання облич, щоб порівняти обличчя в рекламі з фотографіями публічної особи у фейсбуці та інстаграмі, — зазначено у блозі Meta. — Якщо ми підтвердимо збіг і що реклама є шахрайством, ми заблокуємо її».
Цю функцію тестує невелика група знаменитостей і громадських діячів, проте за кілька тижнів вона стане загальнодоступною.
Хоча Meta вже має системи для перевірки реклами на предмет потенційного шахрайства, компанія не завжди може вловити рекламу, де незаконно використовують зображення відомих осіб. Новий інструмент дає можливість здійснювати відповідну перевірку в режимі реального часу, швидше і точніше, повідомила віцепрезидентка з політики щодо контенту в Meta Моніка Бікерт.
Окремо Meta також тестує інструмент розпізнавання обличчя для відновлення облікових записів у фейсбуці та інстаграмі.
Компанія експериментує з новою опцією «відеоселфі», яка дозволяє користувачам завантажувати кліп із собою, який Meta потім зіставлятиме з їхніми фотографіями в профілях, коли користувачу заблоковано доступ до своїх облікових записів. Компанія також використовуватиме його у випадках підозри на компрометацію облікового запису, щоб запобігти доступу хакерів до облікових записів за допомогою вкрадених облікових даних.
Інструмент не зможе допомогти тим користувачам, які втратили доступ до свого облікового запису у фейсбуці чи інстаграмі і не мали в ньому власної фотографії. Проте, за словами Бікерт, новий процес значно ускладнить зловмисникам використання інструментів підтримки компанії.
«Їм буде набагато важче спробувати обійти наші системи», — сказала Бікерт.
- Читайте також: Використання системи розпізнавання обличчя в Україні законодавчо не врегульовано, — правозахисник
Раніше Meta використовувала технологію розпізнавання облич на фотографіях і відео. Цю функцію було припинено у 2021 році, коли Meta видалила дані про обличчя понад 1 млрд людей, посилаючись на «зростаючу стурбованість суспільства». Крім цього, Meta заплатила 650 млн доларів, щоб урегулювати позов, пов’язаний із законом штату Іллінойс про розпізнавання облич, і 1,4 млрд доларів, щоб вирішити аналогічний позов у Техасі.
Уточнено, що нові функції наразі не розгортатимуть у ЄС та Великій Британії, де компанія лише веде переговори з регуляторами. Очікується, що технологію в глобальному масштабі розширять у 2025 році.
Фото: Meta / Getty Images