Росія використовує ШІ для посилення кампаній з дезінформації проти України, — дипломат

Росія використовує ШІ для посилення кампаній з дезінформації проти України, — дипломат

14:18,
17 Жовтня 2024
1619

Росія використовує ШІ для посилення кампаній з дезінформації проти України, — дипломат

14:18,
17 Жовтня 2024
1619
Росія використовує ШІ для посилення кампаній з дезінформації проти України, — дипломат
Росія використовує ШІ для посилення кампаній з дезінформації проти України, — дипломат
Російські пропагандисти почали активно використовувати аудіодипфейки.

Росія використовує генеративний штучний інтелект для посилення кампаній з дезінформації проти України, заявив у коментарі Reuters заступник міністра закордонних справ України Антон Демохін під час міжнародної кіберконференції в Сінгапурі та назвав це глобальною небезпекою.

«Цього року ми бачимо, що щільність кібератак (російських. — Ред.) зберігається, але більше акценту на дезінформації. Тепер, коли з’явився генеративний ШІ, це дозволяє множити та поширювати дезінформаційні наративи на новому, складнішому рівні», — сказав заступник міністра закордонних справ України.

Також, виступаючи в кулуарах Сінгапурського міжнародного кібертижня, Антон Демохін сказав, що Україна відстежувала російські дезінформаційні кампанії в країнах по всьому світу, і державам необхідно працювати разом, щоб боротися із нею.

У п’ятому щорічному звіті корпорації Microsoft про кіберзагрози, який охоплює тенденції з липня 2023 року по червень 2024 року, акцентується на тому, що суб’єкти загрози національній безпеці почали експериментувати із ШІ. Вони вчаться використовувати ефективність штучного інтелекту для націлювання на жертв, повідомила Microsoft.

Серед нових загроз, пов’язаних із використанням ШІ, — фішинг із підтримкою штучного інтелекту, фальшиві резюме, акаунти, дипфейки.

Росія, Іран, Китай та інші країни все частіше впроваджують створений або розширений за допомогою ШІ контент у свої операції впливу в пошуках більшої продуктивності, ефективності та залучення авдиторії.

Якщо поширювачі дезінформації, пов’язані з Китаєм, віддають перевагу генеративним зображенням, створюваним за допомогою штучного інтелекту, то суб’єкти, пов’язані з Росією, використовують штучний інтелект, орієнтований на звук у різних середовищах.

«Наразі ми не спостерігали, щоб цей контент був ефективним для привернення авдиторії», — заявили в Microsoft.

Змагальне використання ШІ в операціях впливу Китаю, Росії, Ірану. Виокремлено низький, середній і високий рівні застосування ШІ для генерації тексту, зображень, аудіо/відео

«Проте історія ШІ та кібербезпеки також потенційно оптимістична. Ще на початку свого існування штучний інтелект продемонстрував свої переваги фахівцям із кібербезпеки, діючи як інструмент, який допомагає реагувати за частку часу, який знадобиться людині для ручної обробки безлічі попереджень, файлів зловмисного коду та відповідного аналізу впливу. Ми продовжуємо вдосконалювати нашу технологію, щоб знайти нові шляхи, за допомогою яких ШІ може принести користь і зміцнити кібербезпеку», — додав віцепрезидент компанії з безпеки та довіри клієнтів Том Берт.

Фото: умовне / Bleeping Computer

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду