Видалення дезінформації, в тому числі російської, з тіктоку пришвидшилося, — «Forbes Україна»
Видалення дезінформації, в тому числі російської, з тіктоку пришвидшилося, — «Forbes Україна»
Видалення дезінформації, в тому числі російської, з тіктоку за перші 24 години після виявлення зросло з 73,7% до 96,8%. Про це розповів директор зі зв’язків з державними органами TikTok у Центральній та Північній Європі Якуб Олек в інтерв’ю «Forbes Україна».
«Ми стали швидше реагувати та вивчати нові моделі дезінформації, включно з російською. Загалом ми значно покращили боротьбу з пов’язаним контентом (дезінформація, організації, що пропагують насильство та ненависть): видалення контенту з нульовими переглядами зросло з 75% до 84,4% за останній рік.
Проактивне видалення в рамках цих політик зросло з 81,7% до 93,7%», — сказав він.
За його словами, адміністрація TikTok за понад два роки ідентифікувала та прозвітувала про реагування на шість великих таємних операцій впливу, пов’язаних з Україною та/або Росією. Три з них оприлюднили у звіті, опублікованому в серпні.
Якуб Олек не розкрив інформації щодо кількості користувачів тіктоку в Україні, називаючи її конфіденційною.
«Ми на одному рівні з найбільшими глобальними гравцями», — процитувало Олека видання та зазначило, що за даними Uamasters, авдиторія інстаграму в Україні — 12,2 млн користувачів, фейсбуку — 10,7 млн, ютубу — 9,4 млн.
Також представник компанії спростував чутки про намір відкрити офіс в Україні.
«Я не знаю, звідки взялися розмови про наш офіс в Україні. У нас не було планів його відкривати, — сказав Якуб Олек. — Україна — важливий ринок, в тому числі й у бізнесовому сенсі. Тут, безумовно, є великий потенціал. Але зараз наша основна увага — забезпечення безпеки спільноти та платформи як такої».
Він додав, що наразі можливість заробляти на таргетованій рекламі в соцмережі та отримувати плату за контент не є доступною з огляду на оцінку компанією безпекової ситуації.
Водночас він запевнив, що команда створена після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну для модерації «воєнного» контенту продовжує працювати, хоча стала менш чисельною.
На запитання про деталі зустрічі з Міноборони України представник TikTok відповів так: «Детально розказати не можу, але ми спілкуємося з усіма зацікавленими органами влади в Україні. Головна мета будь-яких таких взаємодій — обмін інформацією або вивчення того, що ми можемо зробити краще. Уряд України зараз перебуває у стані війни, тому вони не завжди мають час заповнювати офіційні форми, щоб повідомити про небезпечний контент.
Ми готові не чекати, поки вони звернуться до нас через формальні форми зв’язку, а першими питати, які небезпечні тенденції вони бачать на місцях. Це були обговорення такого типу».
- Читайте також: TikTok видалив акаунти російських державних медіа
Фото: Директор зі зв’язків з державними органами TikTok у Центральній та Північній Європі Якуб Олек / Forbes «Україна»