У Верховній Раді за рекомендацією РНБО обмежать використання телеграму, — Юрчишин

У Верховній Раді за рекомендацією РНБО обмежать використання телеграму, — Юрчишин

12:33,
7 Жовтня 2024
1088

У Верховній Раді за рекомендацією РНБО обмежать використання телеграму, — Юрчишин

12:33,
7 Жовтня 2024
1088
У Верховній Раді за рекомендацією РНБО обмежать використання телеграму, — Юрчишин
У Верховній Раді за рекомендацією РНБО обмежать використання телеграму, — Юрчишин
Блокування роботи месенджера відбувається за допомогою технічних та програмних засобів, проводиться фіксування запитів на несанкціоновані спроби підключення до сервісу.

Використання месенджера «Телеграм» обмежать у Верховній Раді за рекомендацією Ради національної безпеки і оборони України. Про це повідомив народний депутат, голова Комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин у фейсбуці.

«Отримав розпорядження від апарату ВР з новими положеннями про роботу Телеграму в локальній мережі Ради. Парламентський апарат впроваджує певні засоби безпеки за рекомендацією Національного координаційного центру кібербезпеки», — написав він.

Серед відповідних заходів:

  • обов’язкова двофакторна авторизація та скасування синхронізації контактів;
  • блокування доступу до комп’ютера в разі його залишення без нагляду.

Водночас забороняється: 

  • передача даних, які використовуються в роботі, та службова комунікація в телеграмі;
  • встановлення й користування телеграмом на службових комп’ютерах або особистих комп’ютерах, які використовуються в службовій діяльності.

Юрчишин додав, що блокування роботи месенджера відбувається за допомогою технічних та програмних засобів, проводиться фіксування запитів на несанкціоновані спроби підключення до сервісу.

На його думку, такі заходи безпеки є цілком логічними.

«На жаль, уже були приклади, коли сторонні особи отримували дані держпрацівників через Телеграм, яким користувалися на робочих пристроях. Чи створювали фейки, як у випадку з нібито каналом спікера Руслана Стефанчука», — підкреслив він.

Голова профільного комітету акцентував, що цим розпорядженням Верховна Рада мінімізує ризики.

«Підкреслю, що це стосується саме працівників апарату Ради та не обмежує використання месенджера в особистих цілях», — пояснив Юрчишин.

Нагадаємо, в Національній раді з питань телебачення та радіомовлення заборонено користуватись телеграмом на робочих комп'ютерах і телефонах.

Національний координаційний центр кібербезпеки ухвалив рішення обмежити використання месенджера «Телеграм» у державних органах, військових формуваннях та на об'єктах критичної інфраструктури. 

Начальник ГУР МО України Кирило Буданов навів дані щодо наявності в російських спецслужб доступу до особистого листування користувачів телеграму та їхніх персональних даних, а представники Служби безпеки та Генерального штабу ЗСУ зазначили, що ворог використовує месенджер для кібератак, встановлення геолокації користувачів та корегування ракетних ударів.

Раніше низка українських експертів та представників  влади неодноразово повідомляли, що Telegram має контакти з російською владою. Зокрема, про це говорив спікер ГУР МО Андрій Юсов. Про небезпечність і ймовірну контрольованість телеграму неодноразово розповідав і журналіст та кіберблогер Назар Токар, який стверджує,  що сервери месенджера розташовані в Росії. Менеджер проєктів ЦЕДЕМ з медіаграмотності та протидії дезінформації Олександр Монастирський також вважає телеграм небезпечним, зокрема через певну незахищеність даних на платформі. Аналітик агенції «Мольфар» Павло Фіалковський зауважує, що є не один випадок, який може підтвердити, що платформа співпрацює з російськими спецслужбами. 

Фото: телеграм / Getty Images

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду