У Вікіпедії з’явилося понад 500 статей кримськотатарською мовою
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Вікіпедії з’явилося понад 500 статей кримськотатарською мовою
Понад 500 статей у Вікіпедії кримськотатарською мовою покращили і створили 14 учасників марафону, який відбувався з 20 червня до 5 серпня. Результати марафону перевершили попередній, що відбувся у 2021 році, повідомила ГО «Вікімедіа Україна».
«Це значний внесок до кримськотатарського мовного розділу, який стане також поштовхом для популяризації вільних знань цією мовою в інтернеті та збільшить кількість та якість контенту для носіїв та майбутніх поколінь, а також тих, хто вивчає кримськотатарську», — прокоментувала менеджерка напрямку «Підвищення участі» ГО «Вікімедіа Україна» Олена Вінсент.
Кримськотатарська Вікіпедія існує понад 16 років і має приблизно 30 тисяч статей. Проте залишаються важливі теми, які потребують доповнення, зокрема основні поняття, що ще не мають достатнього висвітлення, та статті про Крим і Україну загалом.
Для наповнення кримськотатарського мовного розділу Вікіпедії якісними статтями, які забезпечують розширення доступу носіїв до вільних знань їхньою мовою, ГО «Вікімедіа» започаткувала згадану ініціативу. Це особливо важливо в умовах російської окупації Криму та її утиску кримськотатарської мови й культури.
Під час першого марафону, який відбувся у 2021 році, кримськотатарською покращили та створили близько 300 статей. Цьогоріч цей результат перевершили: 14 учасників і учасниць створили та покращили 517 статей.
Підсумки марафону в кримськотатарській Вікіпедії
Результат марафону — 250 статей, присвячених Україні, Криму, кримськотатарській культурі, традиціям та історії.
Зокрема, додали нові статті про традиційний кримськотатарський орнамент, кримськотатарський центр у Львові, кримськотатарського викладача початку 20 сторіччя Асана Аджиумерова, кримську астрофізичну обсерваторію, про популярний десерт кримськотатарської кухні — варення з пелюсток троянди та багато інших.
- Читайте також: «Вільні голоси Криму»: до друку готується документальна книжка про кримських журналістів-політв’язнів
Фото: тарелі з вишуканими каліграфічними композиціями Рустема Скибіна / Anntinomy, CC BY-SA 4.0