Megogo оголосив переможців першого фестивалю українських ШІ-фільмів

Megogo оголосив переможців першого фестивалю українських ШІ-фільмів

17:25,
22 Липня 2024
506

Megogo оголосив переможців першого фестивалю українських ШІ-фільмів

17:25,
22 Липня 2024
506
Megogo оголосив переможців першого фестивалю українських ШІ-фільмів
Megogo оголосив переможців першого фестивалю українських ШІ-фільмів
Перемогла стрічка про Софію Окуневську — одну з перших жінок-лікарів в Україні та Австро-Угорщині.

Медіасервіс Megogo оголосив переможців першого фестивалю українських фільмів, створених за допомогою штучного інтелекту. Нагородження відбулося у межах закриття ХV Одеського міжнародного кінофестивалю, повідомила пресслужба медіасервісу.

Гран-прі фестивалю здобули режисер музичних відео Ілля Дуцик та продюсерка YUVI за роботу «Мій страх», у якому вони досліджують можливості ШІ та площини його застосування. Переможці отримали приз у 234 тис. грн.

«Золото» на фестивалі здобули Павло Василишин та ГО «Не Габсбурги». Вони створили документальний ШІ-фільм про Софію Окуневську — одну з перших жінок-лікарів в Україні та Австро-Угорщині. Команда отримала приз у 117 тис. грн.

«Срібло» присудили Володимирові Чернеру за короткометражку «Binarion», у якій досліджуються теми свідомості, людяності та вибору у світі високих технологій. Автор роботи отримав 78 тис. грн.

«Бронзу» отримав Євген Чернишов за ШІ-фільм «Аномалія», в якому зображено, як звичайне життя головного героя перетворюється на низку сюрреалістичних пригод, спричинених надмірним використанням штучного інтелекту. Автор отримав 39 тис. грн.

Лауреатами Megogo AI Film Festival стали: Ольга Скворчевська & Казкова мудрість — стрічка «Їжачок і зірочка», Ірина Сосімович (Гарькавець) — фільм «Війна, яка завжди поруч», Андрій Фльорко & Fitz Roy — робота PALLADIUM, Михайло Хейна — стрічка Ukraїna, Владислав Левковський — фільм «Dreamer», Данііл Лях & Liakh & Daniel James Boulton — робота «Middle Name Blank», Олена Тарасова — «Без назви», Анна Баум — «Без назви», Олександра Шандра & Андрій Науменко & інді-гурт Black Balloon — «Намалюю», Аліна Парчевська & Sheetel  робота «Дванадцять», Валентин Криворученко & Анастасія Кубрицька  фільм «Таврійські Ігри 2050», Ольга Мороз — «Таємниця», Євген Білозеров  «Ведмедик, про якого забули», Кондратюк Валентин & Strumer production — «Твоя Україна».

«Нам вдалось не тільки підтримати креативну спільноту, яка працює з найновітнішими досягненнями ШІ, а і дослідити її. З огляду на те, наскільки АІ-технології з виробництва контенту нові та стрімко змінні, ми не мали усталеного ряду очікувань, хотіли зорієнтуватися, чи цікаві українським креаторам нові можливості і як вони їх досліджують, розвивають. Значна частина робіт конкурсантів була зорієнтована саме на українського глядача і український ринок, і це перспективно — локальні історії можуть бути цікавими всередині країни, без орієнтиру на теми з-за кордону заради залучення додаткових бюджетів у виробництво. Вражені кількістю робіт високої якості та на цікаві тематики, тому збільшили кількість лауреатів. Наступного року плануємо продовжувати та впевнені, побачимо абсолютно новий рівень», — сказала директорка з маркетингу Megogo Валерія Толочина під час церемонії нагородження.

Роботи переможців та лауреатів обрали з-поміж 89 поданих на фестиваль відео. Автори могли подавати на розгляд короткометражні фільми, анімаційні чи мультиплікаційні відео, створені за допомогою різних інструментів штучного інтелекту, тривалістю до 10 хвилин. Усі роботи можна переглянути на медіасервісі Megogo.

Фото: переможці першого фестивалю українських ШІ-фільмів / Megogo

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду