Мобільна гра про перепливання Тиси просуває шкідливий наратив
Мобільна гра про перепливання Тиси просуває шкідливий наратив
В AppStore з’явилася мобільна гра під назвою «Тиса», де гравцю пропонується її віртуально перепливти. У Державній прикордонній службі відреагували на появу такого застосунку, зазначивши, що грати в ігри — нормально, однак перепливати Тису — ні.
В описі розробник зазначив, що «усі чули багато історій про річку під назвою Тиса, а зараз настав час перевірити, що ж в ній такого, що вона манить так багато людей».
«На тебе чекає: глобальний рейтинг гравців, просте керування та досягнення. Хутчіш завантажуй цю гру та спробуй свої сили і дізнайся, що ж тебе чекає на іншому березі річки Тиса», — додав автор.
Розробник ігор, ветеран, військовий психолог Андрій Мочурад вважає, що ця гра створена розробниками для просування російських наративів. Таку думку він висловив у коментарі Укрінформу.
«По-перше, гра має дуже шкідливий наратив. "Переплисти Тису" тут показується як досягнення. Тобто втекти, порушити закон. Окрім цього наративу, не маємо ні якісної графіки, ні стратегії чи механіки як такої. Такі "ігри" — це швидкокльоп, і тому давайте дивитись, кому він вигідний. Тож ця гра — для аудиторії російських наративів. Примітивна графіка і відсутність сюжету для них цілком ок», — сказав він.
Крім того, Мочурад назвав гру «Тиса» «примітивщиною».
«Це приблизно те саме, що надрукувати якийсь текст на домашньому принтері на шість сторінок, скріпити скрепкою і розповідати, що ви видали книжку», — сказав розробник ігор.
Як відомо, з перших місяців заборони на перетин кордону для чоловіків розвинувся широкий «ринок послуг» із пропозицією виїхати. «Клієнтам» пропонують пройти через пропускні пункти з фальшивими документами, іти лісами чи горами або плисти річкою, по якій проходить лінія кордону.
Загалом від початку повномасштабної війни 34 людини загинули в Тисі під час спроб незаконно перетнути українсько-румунський кордон.
Фото: скриншот мобільної гри «Тиса»