Колекцію «Мистецького арсеналу» оцифрували та представили в онлайн-каталозі
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Колекцію «Мистецького арсеналу» оцифрували та представили в онлайн-каталозі
У «Мистецькому арсеналі» оцифрували колекцію творів мистецтва та археологічних знахідок, а це загалом 9081 предмет, та представили їх у єдиному онлайн-каталозі. Про це повідомили на сайті «Мистецького арсеналу».
Колекція формувалася впродовж майже двох десятиліть, починаючи з 2007 року. До неї належать:
- археологічні знахідки, отримані під час розкопок у межах сучасного «Мистецького арсеналу»;
- твори історичного авангарду;
- роботи сучасних митців;
- побутові речі, боністика, фалеристика, нумізматика, зразки сакрального мистецтва та культові речі тощо.
Скриншот із каталогу «Мистецького арсеналу»
Електронний каталог, окрім візуалізації мистецької та археологічної частини колекції «Мистецького арсеналу», містить статті з дослідженнями окремих частин зібрання, історії їх формування.
Скриншот із каталогу «Мистецького арсеналу»
Скриншот із каталогу «Мистецького арсеналу»
«Ми представляємо це видання на тлі досвіду, який українським музейним інституціям принесла російська війна проти України. Зокрема, про те, яку вагу та значущість має кожна українська колекція і скільки самовідданості конкретних людей потрібно для її збереження за часів загрози й небезпеки. Але також і про те, — і, можливо, це навіть вагоміше — наскільки музейні зібрання є важливими для збереження пам’яті про самих себе і навколишній світ, як вони визначають колективну ідентичність суспільства, про що свідчать і як протистоять спробам анігіляції окремих людей і цілих народів», — зазначила генеральна директорка «Мистецького арсеналу» Олеся Островська-Люта.
Скриншот із каталогу «Мистецького арсеналу»
Видання розраховане на мистецтвознавців, музейників, істориків, археологів, культурологів та всіх, хто цікавиться українською культурною спадщиною.
Нагадаємо, Мала галерея «Мистецького арсеналу» створила диджитал-видання «Україна в огні», яке присвячене дослідженню українського сучасного мистецтва в умовах повномасштабної війни.
Фото: «Мистецький арсенал»