«Скопіпастити, та й усе»: у Кремлі пропонують використовувати статті «Вікіпедії» для створення російського аналога
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Скопіпастити, та й усе»: у Кремлі пропонують використовувати статті «Вікіпедії» для створення російського аналога
Колишній міністр культури РФ Володимир Мединський, який зараз обіймає посаду помічника кремлівського диктатора Володимира Путіна, запропонував украсти «Вікіпедію».
З такою ініціативою він виступив на засіданні російського товариства «Знание», пише «Медуза».
За словами чиновника, в аналогічний російський проєкт завантажено 22 тисячі статей, у той час як у «Вікіпедії» приблизно 70 млн матеріалів, саме тому при пошуку вона «вилазить завжди першою».
Замість розвивати власну цифрову енциклопедію, Мединський запропонував просто скопіювати чужі матеріали, щоб «не плодити сутності».
«Мені здається, зараз час не творити контент новий з нуля. Це складно наздоганяти. Агрегувати і використовувати чужий контент, скопіпастити всю цю “Вікіпедію”, та й усе. Подивитися, як можна зробити краще. Використовувати “Історію.рф” — там десятки тисяч історичних статей, треба просто всі їх віддати. “Рувікі” — там два мільйони статей дуже пристойних, вони просто скопіпастили», — сказав путінський помічник.
Водночас він підкреслив, що статті з «Вікіпедії» необхідно піддати цензурі, оскільки частина з них — «ворожий наклеп».
Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що в Росії запустили провладного, схваленого державою конкурента онлайн-енциклопедії «Вікіпедія», оскільки Кремль активізує зусилля з цензурування інформації про війну в Україні. У статтях «Рувікі» про Україну не згадується про вторгнення Росії та про міжнародну підтримку Києва. Сервіс також вирішив не тиражувати статті про спробу державного перевороту Євгенія Пригожина проти Путіна.
Також ми писали про те, що у травні 2023 року «Вікіпедія» звільнила директора російської юрособи «ВікіМедіа» Володимира Медейка. Його виключили з переліку членів партнерства і безстроково заблокували в самій «Вікіпедії».
Російська влада неодноразово висловлювала претензії до контенту «Вікіпедії». З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну некомерційну організацію Wikimedia Foundation Inc., яка керує сайтом, неодноразово штрафували в Росії через відмову видалити ту чи іншу статтю, пов’язану з перебігом війни.
Зрештою наприкінці травня Wikimedia Foundation подала позов проти генпрокуратури Росії та Роскомнагляду через неодноразове блокування статей «Вікіпедії».
Фото: з відкритих джерел