Міносвіти виклало онлайн посібник «Як говорити про російсько-українську війну в школі»
Міносвіти виклало онлайн посібник «Як говорити про російсько-українську війну в школі»
Міністерство освіти і науки України виклало онлайн посібник «Як говорити про російсько-українську війну в школі. Уроки стійкості, боротьби та перемог». Розроблені рекомендації скеровані на комунікацію з учнями початкової, середньої та старшої школи, йдеться у повідомленні пресслужби МОН.
«Цей збірник матеріалів створило міністерство, щоб сформувати тверду громадянську позицію в учнів і учениць, навчити їх розрізняти факти й фейки, не піддаватися маніпуляціям і ворожій пропаганді», — сказано у повідомленні.
Для зручності педагогів посібник розділений на блоки інформації, які призначені для учнів початкової, середньої та старшої школи.
Посібник знайомить з основними фактами і фейками російсько-української війни, дає правдиве пояснення про виникнення війни, а також практичні рекомендації, зокрема як організувати хвилину мовчання, щоб не перетворити її на формальність.
Зазначено, що ці матеріали можуть використовувати вчителі, щоб провести виховну або класну годину, уроки громадянської та історичної, мовно-літературної освітніх галузей тощо.
«Ці методичні рекомендації не передбачають чітких алгоритмів, як потрібно говорити про війну. Зважаючи на варіативність ситуацій у класі, школі та громаді, стиль спілкування має бути гнучкий і вимагає плюралізму в сприйнятті та викладі, однак він не має суперечити принципу україноцентричності та утвердженню ідеї захисту України.
Найважливіші — особисті історії, адже державу, перемогу й цінності творять люди. Комунікація за допомогою особистих історій ефективніше залучає учнів і учениць, акцентує на важливості їхнього досвіду. Ми обстоюємо цінності в цій війні, тому розмова про важливе має спонукати учнів і учениць до побудови власної системи цінностей», — зазначено у вступному розділі посібника «Навіщо?».
Нагадаємо, раніше міністр освіти і науки Оксен Лісовий інформував, що вчителям передадуть методичні матеріали, як розповідати учням про війну.
Фото: Міністерство освіти і науки України / фейсбук