За червень кількість користувачів ChatGPT зменшилася майже на 10%
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
За червень кількість користувачів ChatGPT зменшилася майже на 10%
Після стрімкого зростання популярності наприкінці минулого року та на початку 2023-го чатбота зі штучним інтелектом ChatGPT компанії OpenAI вперше зафіксоване падіння трафіку як на персональних комп'ютерах, так і на мобільних пристроях. Згідно з даними компанії Similarweb, у червні трафік на сайті ChatGPT впав на 9,7% по всьому світу, повідомило видання Engadget.
Трекер застосунків Sensor Tower також зафіксував падіння завантажень iOS-клієнта ChatGPT наприкінці червня після піку на початку місяця.
Наприклад, трафік пошукової системи Microsoft різко зростав у лютому–березні, коли Bing AI став доступним для публічного використання. Проте з квітня щомісячна відвідуваність сайту неухильно знижувалася, повернувшись майже до рівня, який був до того, як Microsoft інтегрувала у Bing GPT-4.
Також Similarweb повідомив, що у травні зафіксоване зменшення тривалості часу користування ChatGPT на 8,5%.
Причин такого падіння може бути кілька. Перша — сезонна. Оскільки більшість студентів пішла на літні канікули, кількість людей, які використовують ChatGPT для написання своїх робіт, об’єктивно зменшилася. Іншою причиною може бути те, що великі компанії, як Samsung, забороняють своїм співробітникам використовувати чатботи зі штучним інтелектом, щоб запобігти витоку даних.
У всьому світі посилився регулятивний тиск на розробників чатботів, таких як OpenAI і Google, зазначило видання The New York Times. Через це інструменти штучного інтелекту, такі як ChatGPT, тепер мають обмеження, які не дозволяють їм відповідати на запити, повязані з дезінформацією, шкідливими порадами, упередженими точками зору або мовою ворожнечі.
Ці обмеження можуть відштовхувати частину користувачів від ChatGPT і переорієнтовувати їхній інтерес до чатботів без цензури з відкритим кодом, які все частіше стають доступними в інтернеті.
Нагадаємо, застосунок ChatGPT з'явився в українському App Storе наприкінці травня.
Фото: Choong Deng Xiang / Unsplash