ЗМІ: чиновникам у Кремлі рекомендували позбутися iPhone

ЗМІ: чиновникам у Кремлі рекомендували позбутися iPhone

13:50,
20 Березня 2023
1681

ЗМІ: чиновникам у Кремлі рекомендували позбутися iPhone

13:50,
20 Березня 2023
1681
ЗМІ: чиновникам у Кремлі рекомендували позбутися iPhone
ЗМІ: чиновникам у Кремлі рекомендували позбутися iPhone
Російські чиновними мають змінити смартфони до кінця березня.

Працівники адміністрації президента Росії мають до кінця березня замінити телефони iPhone на смартфони інших марок та з іншою операційною системою. Таку вказівку їм дали на семінарі, що відбувся на початку березня в Підмосков'ї, повідомило російське видання «Комерсант».

За інформацією джерела видання, перший заступник голови АП Сергій Кирієнко, який курує внутрішню політику, встановив для своїх співробітників останній термін заміни iPhone — 1 квітня.

«Вимога відмовитися від iPhone пов'язана з міркуваннями безпеки: на їхню (керівництва — ред.) думку, ці гаджети більшою мірою уразливі до злому і шпигування з боку західних фахівців порівняно з іншими смартфонами», — цитує видання своє джерело.

Кремль, можливо, закупить для своїх працівників інші смартфони, які вважає безпечними.

Заборона на користування технікою Apple пошириться і на чиновників, які займаються внутрішньою політикою в регіональних адміністраціях. За даними видання, до так званого «внутрішньополітичного блоку» адміністрації входять чотири управління: із внутрішньої політики, громадських проєктів, забезпечення діяльності Держради, розвитку інформаційно-комунікаційних технологій та інфраструктури зв'язку. Співробітники перших трьох управлінь займатимуться кампанією з виборів президента РФ-2024, підготовка до якої активізувалася на початку 2023 року.

Нагадаємо, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Apple призупинила постачання техніки до Росії, а також відключила у країні фірмовий платіжний сервіс Apple Pay. Також компанія Apple відмовилася адаптувати iPhone 14 до російських мобільних мереж.

Тим часом Мінпромторг РФ на початку травня 2022 року вніс продукцію американської компанії до переліку іноземних товарів, дозволених до ввезення в країну за схемою паралельного імпорту, тобто без згоди правовласника.

Як відомо, переймаючись питаннями кібербезпеки, в офіційних органах Євросоюзу та низці європейських держав, у Канаді та США державним службовцям рекомендували відмовитися від використання китайського застосунку TikTok на робочих електронних пристроях. Зокрема, держслужбовці у США мають зробити це до кінця березня.

Фото: Unsplash

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду