ГО «Детектор медіа» презентувала курс із новинної грамотності у Чернівцях

Фото - Facebook Любов Василик

Під час зустрічі зі студентами факультету журналістики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулась розмова про професійні стандарти інформаційної журналістики, причини їх дотримуватись, а також про те, яким чином створюються новини.

26 квітня у Чернівецькому Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся прес-клуб, організований Лабораторією демократичних трансформацій,  на тему « Новинна грамотність як необхідна компетентність сьогодення». У ньому взяли участь освітяни, місцеві журналісти та студенти. Під час зустрічі учасники обговорювали, як можна застосувати медіаграмотність у навчальному процесі, які стандарти найчастіше порушуються в українських ЗМІ та вчились знаходити маніпуляції у теленовинах.

Нагадаємо, що ГО «Детектор медіа» розробила курс «Новинна грамотність»,  він має просвітницьку мету і  покликаний покращити медіаграмотніть українців в умовах воєнного конфлікту. Курс складається з 11 модулів, в яких експерти просто та цікаво розповідають, що таке новина, якими є джерела новин та критерії перетворення подій на новинні приводи. Автори пояснюють, як створюються новини, які в цій сфері існують усталені професійні стандарти і з які етичні дилеми постають перед журналістами-новинарями. Онлайн-курс вийшов під загальною редакцією Діани Дуцик та Дарії Тарадай.  

У березні «Детектор медіа» провела на основі курсу тренінг для вчителів.

comments powered by Disqus

Анонси ГО «Детектор медіа»

Вакансії ГО «Детектор медіа»