Таблоїд The Daily Mail спровокував масові скарги за публікацію про пожежу в Лондоні

Dezeen

В матеріалі йшлося про чоловіка на ім’я Бехейлу Кебеде (Behailu Kebede), чий несправний холодильник імовірно міг стати причиною пожежі в житловому будинку Grenfell Tower. Видання The Daily Mail акцентувало увагу на його поведінці та опублікувало його фото на своєму акаунті в Twitter.

Більшість скарг, які отримав регулятор IPSO, стосуються порушення конфіденційності, переслідування та порушення редакційних правил. Ряд скарг вказують на втручання в горе та шок людей, які постраждали внаслідок пожежі. IPSO очікує, що кількість скарг зростатиме.

Нагадаємо, вночі 14 червня у Лондоні сталася велика пожежа, внаслідок якої згорів 27-ми поверховий житловий будинок та загинули 6 осіб.

Нещодавно редактори мережевої енциклопедії «Вікіпедія» проголосували за визнання британського таблоїда The Daily Mail «в основному недостовірним джерелом». Видання неодноразово зазнавало критики та опинялося в центрі скандалів за поширення неперевіреної чи недостовірної інформації.

The Daily Mail доведеться виплатити компенсацію дружині президента США Меланії Трамп за публікацію, в якій її звинуватили у роботі в «ескорт-сервісі». Також нещодавно таблоїд в одній із публікацій назвав Крим російським. Видання внесло правки в публікацію після того, як посольство України у Великій Британії надіслало до редакції офіційного листа.

Таблоїд звинувачували й у сексизмі за одну з його обкладинок: на ній було зображено фото першого міністра Шотландії Нікола Стерджен та прем'єр-міністра Великої Британії Терези Мей із підписом: «Forget about Brexit, who won Legs-it!». У заголовку використали гру слів, пропонуючи читачам забути про Брекзит та порівняти, у кого з міністрів красивіші ноги.  

The Daily Mail також довелося вибачатися перед актором Джорджем Клуні за статтю про нього та про його стосунки із юристкою Амаль Аламуддін та перед письменницею Джоан Ролінг за матеріал про те, що вона вигадала розповідь про той період свого життя, коли вона була матір’ю-одиначкою. 

comments powered by Disqus