«Россия 1» у сюжеті про Канаду знову атакувала Україну

Як пише сайт «EUvsDisinfo», сюжет про Канаду на каналі «Россия 1» став ще одним прикладом довгострокової кампанії державних засобів масової інформації з метою хибного представлення України та її союзників.

Матеріал, у якому начебто має йти мова про Канаду, насправді розповідає про Україну. Він починається з показу кладовища у Канаді з надгробками українських воїнів УНА. Кореспондент каналу ототожнює їх з військами нацистської Німеччини.

Зрештою, у сюжеті мовиться, що протистояння уряду Канади проти Росії є результатом впливу українського націоналізму. Відео вийшло в ефірі програми російського пропагандиста Дмітрія Кісєльова, на якого наклали санкції і ЄС, і Канада. 

«Це типова прокремлівська дезінформація. Ми часто бачимо, як державні медіа РФ намагаються видати критику Кремля за ірраціональний результат «русофобії» та частину конспірологічних теорій. З такої точки зору вже не так важливо, що насправді Канада та інші країни наклали на Росію санкції через її військову агресію проти України», — пише сайт.

Видання каже, що свої домисли «Россия 1» намагається підкріпити класичним пропагандистським прийомом, запросивши «експерта» прокоментувати роль українських іммігрантів на політику Канади.

Кореспондент "Россия 1" спілкується з Іріною Бронніковою, яку підписали «жителькою Торонто». Проте суспільний мовник Канади CBC ідентифікував цю особу як «директорку Конгресу Росії у Канаді, який виступає за Володимира Путіна».

Раніше «Детектор медіа» писав, що в американському виданні Newsweek вийшов маніпулятивний матеріал про Україну.

comments powered by Disqus