Російські ЗМІ поширюють дезінформацію про будівництво концтаборів в Україні

Фільм про будівництво нібито концтабору у Донецькій області, також підготував Аркадій Мамонтов, автор проекту «Специальный корреспондент» на телеканалі «Россия 1». Ведучий заявив, що табори будують для проросійських активістів, які виступають проти «Правого сектору» та «мітингують на площах Донбасу і Луганщини».

На основі цих повідомлень російське МЗС зробило заяву щодо «політичних репресій київського режиму в Україні»: «Повідомлення ЗМІ дають підстави говорити про початок «полювання на відьом», масові переслідування інакомислячих, політичних гонінь та репресій проти усіх, хто наважується висловити незгоду з владою «майдану».

Українські МЗС та Державна міграційна служба спростували цю інформацію. На згаданих у російських ЗМІ об'єктах будують пункти тимчасового перебування для нелегальних мігрантів. Їх створення передбачено угодою про реадмісію між Україною та ЄС. Домовленості передбачають повернення в Україну тих мігрантів, які потрапили до ЄС через її територію. Проект створення пунктів для нелегальних мігрантів розпочали ще у 2009 році, а саме будівництво - у 2012.

Нагадаємо, Аркадій Мамонтов та журналісти програми «Спеціальний кореспондент» раніше потрапили на Дошку ганьби за систематичне дезінформування про ситуацію в Україні.

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Дошка ганьби брехливих журналістів»

Фото: кадр з YouTube


 

comments powered by Disqus