Ми відбивали негатив від Зеленського в соціальних мережах, — політтехнолог Раімов

biz.liga.net

В інтерв’ю для The Babel Дмитро Раімов розповів, що на прохання «джентельменів, які дуже хотіли, щоб змінилася влада», відбивав від Володимира Зеленського негатив у соціальних мережах.

«Можу сказати, що ми не працювали в штабі Зеленського, не отримували ніяких гонорарів — основний штаб і так добре впорався у соцмережах. Але, коли з’явилися ізраїльські технологи, які розганяли історію про наркотики та аналізи, підключилися ми. На скільки я знаю, про мою участь у цій справі Зеленському розповіли вже постфактум, показуючи результат роботи», — розповів Раімов.

Він зазначив, що для цього були використані свої ботоферми, сітки публічних сторінок, Telegram-канали та групи експертів і блогерів.

«Боти — це частина інструменту, який дозволяє підтримувати громадську думку в коментарях. Хотілося б сказати, що можна від них відмовитися, але я після виборів і роботи в МОЗ розумію, що це сильний інструмент. Я не знаю жодного великого політика, який не використовує ботів. І я точно знаю, що цей інструмент працює. Люди читають коментарі й на їхній основі формують свою думку», — сказав він.

Раніше Михайло Федоров, який відповідав за цифрову комунікацію штабу Володимира Зеленського, а нині є віцепрем'єр-міністром – міністром цифрової трансформації України, заявляв, що його команда ніколи не користувалась ботами. Хоча у розслідуванні проекту Bigus.info публікувалась переписка пана Федорова з художнім керівником «Студії Квартал-95» Сергієм Шефіром. У ній Михайло Федоров просив 240 тис. гривень на «ботів, які будуть захищати від атак».

Нагадаємо, нещодавно MediaSapiens розповідав, скільки платили у ймовірній ботофермі партії «Батьківщина».

Також ми спілкувалися з журналістом «Слідство.інфо» Василем Бідуном, який декілька місяців працював у ботофермі. Він, зокрема, писав коментарі на користь Анатолія Гриценка та Святослава Вакачука.

comments powered by Disqus