Кілька ЗМІ написали про штрафи за парковку на газоні. Що не так з цією новиною

Кілька ЗМІ, переважно столичних, написали новину про те, що інспектори з паркування з 2 липня у столиці почали виписувати штрафи за неправильну парковку.Насправді вони не почали цього робити.

Про це повідомили на Фейсбук-сторінці «По той бік новин».

«Дивіться, як пішла хвиля. 1. Управління екології та природних ресурсів КМДА написали на своїй сторінці пост про спільний рейд і про те, що інспектори почали штрафувати водіїв, які залишають авто на зелених зонах, зупинках громадського транспорту і т.д. 2. Цю новину підхоплюють різні ЗМІ, починаючи від міських пабліків і закінчуючи всеукраїнськими виданнями. 3. Ми написали в Інспекцію з паркування, де нам сказали, що штрафування ще не розпочали. Планують розпочати цього місяця. В Управлінні екології та природних ресурсів КМДА нам так і не відповіли», — написали у пабліку.

Це історія про те, що інформацію потрібно перевіряти. І краще сліпо не копіювати повідомлення з фб-сторінок, підкреслюють на сторінці проекту.

«Детектор Медіа» перевірив, які саме ЗМІ поширили недостовірну інформацію. Зокрема, цю новину поширило видання «Наш Киев». Там посилалися на Фейсбук-сторінку Управління екології та природних ресурсів КМДА. Хоча там немає прямої цитати, де йшлося б саме про початок дії штрафів саме з 2 липня.

Видання Gloss.ua теж опублікувало цю новину 3 липня, зазначаючи, що водіїв будуть штрафувати «віднині», хоча конкретної дати не навели. До новини прикріпили фото автівки, яка стоїть на газоні. Хоча із фото незрозуміло, оштрафували за це водія чи ні.

Так само зробили на сайті 44.ua: опублікували новину про штрафи за парковку на газоні і додали те саме фото машини. Цю ж новину поширили сайти «Антикор» та «Аргументы и Факты».

Нагадаємо, раніше ми писали, що у партії «Голос» створили Фейсбук-сторінку для виявлення фейків.

comments powered by Disqus