В Україні запустили неформальне опитування щодо рівня викладання медіапредметів у вишах
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
В Україні запустили неформальне опитування щодо рівня викладання медіапредметів у вишах
Як пояснили організатори опитування, його результати нададуть змогу отримати реальну оцінку якості викладання та допоможуть окреслити проблемні зони у системі освіти для їх подальших змін.
До нього можуть долучитися усі, хто навчається або навчався за фахом, що пов'язаний із журналістикою та медіа в цілому. Google-форма складається лише з двох питань про спеціальність та назву вишу й про враження від навчання. «Ваш зворотній зв’язок розпочне справжню боротьбу з викладанням сучасної журналістики по статтям із Вікіпедії та підручникам 20 століття», - йдеться в описі до неї.
Опитування триватиме до 25 березня 2018 року. Після його проведення ТСН та Вища школа Media & Production централізують результати та оголосять про свої подальші кроки у напрямку зміни нинішньої системи освіти.
Нагадаємо, в 2016 році медіахолдинг «1+1 медіа» ініціював флешмоб #за_якісну_освіту. Тоді MediaSapiens опублікував інтерв’ю з директором Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимиром Різуном, в якому він, окрім іншого, заявив, що «медіаіндустрія не робить запиту освіті щодо того, яких фахівців вона потребує – а підготовка кадрів може відбуватись лише завдяки взаємодії освітян та індустрії». Тож, за його словами, єдине, що лишається Інституту журналістики в такій ситуації - орієнтуватися на західні стандарти (що, на його думку, проблематично, оскільки українська «медійна практика їх не дотримується»), та спиратися на традицію, сформовану за часів СРСР: «Ще з радянських часів у нас є певне уявлення про те, як треба готувати журналістів».
Такі заяви викликали хвилю обурення у журналістів та, зокрема, медіахолдингу «1+1 медіа». У холдингу зауважили, що саме з цього інституту медіа найменше хочуть бачити випускників у себе в штаті, а ті, що нині обіймають посаду журналіста в «1+1 медіа» і при цьому здобули освіту в ІЖ, стали журналістами «не завдяки своєму вишу, а всупереч».
Раніше ГО «Детектор медіа» презентувала результати пілотного дослідження якості журналістської освіти в Україні, зокрема, рейтинг українських факультетів/кафедр/шкіл журналістики. Серед лідерів опинилися Школа журналістики УКУ та Могилянська школа журналістики. Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка до рейтингу не потрапив, оскільки не надав необхідну інформацію експертній дослідницькій групі.