Facebook можуть засудити до виплатити €20 000 за видалення картини «Походження світу»

The Local / AFP

Позов проти компанії подав французький вчитель Фредерік Дюран-Байсс (Frédéric Durand-Baïssas).  Він опублікував знімок картини в своєму профілі на Facebook у лютому 2011 року, повідомляє France 24. Після цього його профіль був заблокований без попередження.

Дюран-Байсс подав до суду на Facebook у жовтні 2011 року, аби відновити свій акаунт. Американська компанія зі свого боку стверджувала, що вона підзвітна законодавству штату Каліфорнія й може бути відповідачем тільки в суді у США. Лише в 2016 році адвокат Стефан Коттіно (Stéphane Cottineau) домігся того, аби справу розглядали у Франції.

Вчитель вимагає від Facebook відновлення свого акаунту і виплати 20 000 євро компенсації. Очукується. що суд винесе рішення за цією справою найближчим часом.

Раніше Facebook відмовилася розмістити в соцмережі рекламу аукціонного дому Mossgreen через картину австралійського художника Чарльза Блекмена (Charles Blackman) «Жінки-коханки». Представники аукціону звинуватили соцмережу в тому, що вона «живе в 50-х роках минулого століття».

MediaSapiens писав й про попередні випадки цензурування контенту соцмережею Facebook. Під блокуванням опинився ролик відеохудожника Ріно Стефано Тальяфьерро «Краса»,  фото Ніка Ута «Жах війни», фото знаменитої статуї Русалоньки в Копенгагені, картина «Амур-переможець» художника Мікеланджело Караваджо.

comments powered by Disqus