Сайт Конституційного суду Іспанії зламали напередодні обговорення урядом каталонського питання

Скріншот відео,, lavanguardia.com

Про це повідомляє CNBS.

Сайт суду припинив роботу після масових DDoS-атак, відповідальність за здійснення яких взяло на себе з угруповання Anonymous. 

Хакери оголосили у мережі про запуск «Компанії за звільнення Каталонії», у межах якої вони анонсували інші акції впродовж 21 жовтня – у день, коли іспанський уряд планував запустити процес обмеження автономії провінції Каталонія, яка прагне стати незалежною.

Напередодні, 20 жовтня, Департамент внутрішньої безпеки Іспанії у Twitter підтвердив початок такої хакерської кампанії, зазначивши, що протягом останніх тижнів сторінки державних органів зазнали інших кібер-атак.

Раніше на відеохостингу Youtube з акаунту AnonymousVideos було опубліковано ролик, де йдеться про початок «Операції "Каталонія"» (#opCatalunya).

Як писав MediaSapiens, у кінці вересня поліція Іспанії за наказом Верховного суду Каталонії заблокувала понад 140 сайтів, в яких міститься інформація про проведення референдуму щодо незалежності Каталонії.

Нагадаємо, у вересні парламент Каталонії оголосив про проведення референдуму. У відповідь Конституційний суд Іспанії призупинив дію прийнятого парламентом Каталонії закону про референдум. Це зумовило масові протести в Каталонії: на вулиці вийшли десятки тисяч людей. 1 жовтня в Каталонії пройшов референдум, який Мадрид та ЄС уважають нелегітимним. За даними каталонської влади, у ньому взяли участь 43% виборців, 90% з яких підтримали незалежність. Після нього каталонський лідер Кардес Пучдемон проголосив незалежність від Іспанії, однак одразу призупинив своє рішення, попросивши Мадрид про діалог.

comments powered by Disqus