Російські хакери зламують смартфони солдатів НАТО у країнах Балтії і Польщі

Фото: US Army

Про це повідомила «Європейська правда» з посиланням на закриту для вільного доступу статтю The Wall Street Journal.

«За словами представників західних збройних сил, Росія відкрила нову лінію фронту з НАТО, використовуючи вразливе місце майже всіх солдатів альянсу - їх особисті смартфони», – пише американська газета.

Жертвами цієї кампанії став контингент з 4 тисяч військовослужбовців НАТО, які цього року дислокуються в Польщі та державах Балтії.

Зокремо було зламано смартфон підполковника армії США Крістофера Леуру, який заступив на пост командувача бази НАТО в Польщі в липні. За його словами, незабаром після цього він повернувся до свого автомобіля після закінчення стрільб і виявив, що його особистий iPhone піддався хакерській атаці: хакер намагався зламати другий рівень захисту пароля з російської IP-адреси.

Полковник Леуру заявив, що, щонайменше, у шести солдатів, які перебувають під його командою, було зламано телефони або акаунти в соціальній мережі Facebook.

Західні чиновники вважають, що в кризовій ситуації зламані хакерами телефони можуть бути використані для уповільнення реакції НАТО на воєнні дії Росії, якщо, приміром, з особистого телефона командира надішлють помилкове розпорядження.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що компанія Hewlett Packard Enterprise, яка працювала над розробкою кіберзахисту більшості військових підрозділів США, дозволила Міністерству оборони Росії проглянути внутрішню роботу їх програмного забезпечення.

Нагадаємо, цьогоріч спецслужби США представили звіт щодо причетності Росії до кібератак на Сполучені Штати. MediaSapiens публікував фрагменти з нього. 

comments powered by Disqus