Російські хакери щодня здійснюють понад 14 тисяч атак на Польщу — ЗМІ

Російські хакери щодня здійснюють понад 14 тисяч атак на Польщу — ЗМІ

13:51,
22 Листопада 2017
2030

Російські хакери щодня здійснюють понад 14 тисяч атак на Польщу — ЗМІ

13:51,
22 Листопада 2017
2030
Російські хакери щодня здійснюють понад 14 тисяч атак на Польщу — ЗМІ
Російські хакери щодня здійснюють понад 14 тисяч атак на Польщу — ЗМІ
Автори:
Однією з цілей масових кібератак із Росії є Польща, де щодня фіксується близько 14 тисяч атак з російського напрямку,
Про це повідомляє агентство «Укрінформ» з посиланням на польське видання Rzeczpospolita.

За даними видання, упродовж останніх півроку російські хакери провели 2,5 млн атак по мішеням в Польщі. Глава Міноборони Польщі Антоні Мацеревіч під час візиту до Канади зазначив, що «це вже не холодна війна.., це — початок дуже гарячої війни».

«Російські гібридна та кібернетична війни ведуться не лише у Європі, але й у США, при чому дуже агресивно та інтенсивно. Історія ще не мала прецедентів такої рішучості», — цитує міністра «Укрінформ».

За його словами, це  спричинене «російською традицією дезінформації», помноженою на сучасні технологічні можливості. 

Польська газета підкреслює, що Захід лише тепер починає розуміти проблему: за пропагандою в інтернеті стоїть Москва.

Зокрема, уряд Іспанії усвідомив, що Росія стоїть за підтримкою референдуму в Каталонії в мережі, у США прокуратура завершує розгляд справи про втручання Кремля у минулорічні президентські вибори. Активне втручання в інформаційному плані відчули також у Франції, коли Москва активно підтримувала націоналістку Марін Ле Пен у ході президентських виборів. Натомість британський прем'єр-міністр Тереза Мей декілька днів тому відкрито звернулася до російської влади. Політик заявила: «У мене простий месседж до Росії: ми знаємо, що ви робите. Ви не виграєте».

Німецький експерт Александер Рар уважає, що подібних проблем у кіберпросторі більшатиме.

Видання зазначає, що стратегія Росії спирається на два стовпи. По-перше, це використання соціальних медіа, а також лідерів громадської думки, які, маючи тісні контакти з Кремлем, розповсюджують фальшиву інформацію. По-друге, хакери викрадають важливу інформацію і навіть намагаються паралізувати ключову інфраструктуру для безпеки тієї чи іншої країни. 

Американський експерт з питань Росії у Rand Corporation Самюель Чарап підкреслив, що можливості Росії у кіберпросторі можна порівняти з можливостями США і Китаю.

На його думку, Захід втратив багато часу, поки усвідомив загрозу з боку Москви. Відтак російські олігархи встигли стати акціонерами Facebook та Twitter, і лише наприкінці жовтня Вашингтон офіційно заборонив використовувати в органах влади антивірусну програму Kaspersky Lab, яку підозрюють у шпигунстві на користь Кремля.

Пан Чарап підкреслив, що це буде нелегка боротьба, оскільки в РФ немає одного осередку ведення пропагандистської війни. За його словами, «Путін лише задає загальний напрям боротьби в інтернеті».

Нагадаємо, у жовтні стало відомо, що російські хакери здійснюють атаки на особисті смартфони солдатів НАТО у країнах Балтії і Польщі.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
ТСН
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду