Програміста, який зупинив вірус WannaCry, заарештувало ФБР

The Telegraph

Представник Національного британського центру кібербезпеки підтвердив арешт Маркуса Хатчінса, але не розкрив ніяких подробиць. Американські спецслужби також ніяк не прокоментували затримання.

Міністерство юстиції США повідомило, що програміста затримали за створення шкідливої програми під назвою Kronos в 2014-2015 роках, яка атакувала банківську систему. Джерело Motherboard розповіло, що Хатчінс перебуває під вартою вже 18 годин, а його точне місцезнаходження досі невідомо. Мати Маркуса Хатчінса розповіла The Telegraph, що навіть їй не вдалося з'ясувати, що сталося з її сином. Водночас його колега Ендрю Маббітт (Andrew Mabbitt) попросив у Twitter допомгти із юридичним захистом затриманого програміста.

Маркус Хатчінс відомий тим, що винайшов спосіб, як зупинити поширення віруса WannaCry. Він зареєстрував домен під назвою iuqerfsodp9ifjaposdfjhgosurijfaewrwergwea.com, який був «зашитий» в код віруса. До тих пір, поки запити до домену не поверталися, вірус продовжував працювати. Про свою знахідку програміст розповів у Twitter під ніком @MalwareTechBlog. Однак, згодом журналісти оприлюднили справжнє ім’я програміста й його адресу, через що Маркус Хатчінс розкритикував медіа, зазначивши, що «британські таблоїди можуть бути дуже нав’язливими».

comments powered by Disqus