Google загрожує ще один значний штраф від ЄС

CNN Money

Про це повідомляє Reuters. ІТ-гіганта звинувачують у тому, що він блокує доступ до Google Play Store, якщо на телефоні не встановлено пошукову систему Google Search і браузер Google Chrome. Вберегтися від цього можуть лише виробники конкуруючих версій Android. Зазначається, що компанія також платила виробникам смартфонів та операторам мобільних мереж за те, щоб ті встановлювали Google Search на своїх пристроях.

За даними видання, наразі антимонопольний регулятор скликав команду експертів для поглибленого аналізу ситуації. Якщо вони погодяться з початковими висновками про зловживання Google своїм монопольним становищем, до кінця року материнську компанію ІТ-гіганта (Alphabet) можуть забов’язати виплатити штраф навіть більший за попередній.

Нагадаємо, нещодавно Єврокомісія визнала, що Google зловживає домінуючим становищем на ринку пошукових систем і наклала штраф на конгломерат Alphabet Inc. сумою 2,4 мільярда євро (2.7 мільярда доларів).

Минулого року Федеральна антимонопольна служба РФ (ФАС) оштрафувала  Google за порушення законодавства про конкуренцію на 438 млн рублів (близько 6,7 млн доларів США).

Також у березні цього року Франція стягнула з компанії Google штраф за порушення «права на забуття».  Нещодавно антимонопольне розслідування проти Google  розпочала Туреччина.

В усіх справах компанія Google заперечує  свою вину.

comments powered by Disqus