Facebook вимагає віддати їй домен facebook.ru – зараз він належить російській платіжній системі

Фото: .welt.de

Про це повідомляє сайт «Коммерсант», посилаючись на лист від компанії, що є в його розпорядженні. Зараз права на домен належать російській платіжній системі «Золота корона».

Про те, що ця російська компанія є власницею домена, йдеться у листі, стало відомо після того, як з facebook.ru була запущена переадресація на сторінку «Золотої корони». Станом на час написання цієї новини сервер facebook.ru недоступний. 

У листі зазначено, що корпорація Facebook Inc. є правовласницею товарного знаку facebook у різних написаннях. Доменне ім’я facebook.ru відтворює цей товарний знак, що компанія вважає неприпустимим. Facebook Inc. вимагає припинити використовувати цей товарний знак і до 30 вересня безоплатно передати їй домен, а до 6 вересня повідомити про результати розгляду претензії.

Керівництво Facebook посилається на ст. 1515 Цивільного кодексу Росії, що передбачає накладення відповідальності за використання чужого товарного знаку та покарання у вигляді компенсації до 5 млн руб. або подвійної суми вартості ліцензії на товарний знак.

У «Золотій короні» заявили, що здобули права на домен facebook.ru в 2005 році, і що за попередні 12 років претензій від Facebook не надходило. Навіщо компанія отримала сайт з доменним ім’ям facebook.ru, прес-служба не пояснює. 

Раніше повідомлялось, що Google і Facebook шукають менеджерів для взаємодії з російською владою.

 

comments powered by Disqus