Єврокомісія оштрафувала постачальника чіпів Apple майже на 1 млрд євро

appleinsider.com

Як пише DW, за даними Єврокомісії, сама компанія Qualcomm заплатила мільярди євро Apple, щоб вона не купувала електронних чіпів у її конкурентів для своїх пристроїв iPhone та iPad.

Комісарка ЄС з питань конкуренції Маргрете Вестагер зазначила, що «жоден конкурент не зміг би ефективно конкурувати з Qualcomm на цьому ринку, незалежно від якості їхньої продукції».

У Єврокомісії повідомили, що Qualcomm уклала угоду з Apple у 2011 році, пообіцявши значні виплати, якщо Apple буде використовувати тільки її чіпи для iPhone та iPad. Пізніше угоду продовжили до 2016 року. Це на п'ять років витіснило конкурентів, зокрема lntel Corporation, з ринку базових чіпсетів, які використовують у мобільних телефонах стандарту 4G.

«Apple серйозно розмірковував, щоб перейти з чіпів Qualcomm на чіпи lntel, що дуже б допомогло lntel», - пояснила пані Вестагер.

Штраф, який наклала Єврокоміся, становить 4,9 відсотка доходу Qualcomm у 2017 році. Комісарка ЄС з питань конкуренції наголосила, що він є попередженням іншим компаніям, які могли б використовувати подібні методи.

«Ми переконані, що ця угода не порушує правила конкурентної боротьби ЄС і не мала жодних негативних наслідків для конкуренції на ринку чи для європейських споживачів», - заявив головний юрист Qualcomm Дон Розенберг. За його словами, Qualcomm подасть апеляцію на це рішення.

Нагадаємо, в червні 2016 року американська корпорація Apple повідомила, що буде використовувати комп'ютерні чіпи компанії Intel, хоча основним постачальником залишиться виробник напівпровідників і бездротових засобів зв'язку Qualcomm.

comments powered by Disqus