BBC відкриває службу в Північній Кореї

Фото: Anthony Devlin, PA

Однак, як пише The Guardian, зростання міжнародної напруги через погрози випробувань Північною Кореєю ядерних ракет, переконали ВВС в правильності такого рішення.

В інтерв’ю виданню директорка Всесвітньої служби BBC Франческа Ансворт (Francesca Unsworth) розповіла, що корпорація дуже обережно підійшла до планів відкриття Північнокорейської служби.

«У нас панує надзвичайно гарячкова та небезпечна атмосфера через всю цю історію. Але чи не жахливо, що вся інформація, яку отримує населення Північної Кореї, це те, що одна й та сама жінка каже по телевізору щовечора?...Ми багато років говорили про те, чи варто йти на такий крок. У місії ВВС на першому місці – нести незалежні новини для людей, які цього потребують. А Північна Корея найбільше потребує з-поміж усіх в світі. За нею йдуть Ефіопія та Еритрея», – каже пані Ансворт.

Північнокорейська служба має розпочати роботу наступного місяця. Щодня виходитиме півгодинна радіопрограма BBC. Вона звучатиме в ефірі вночі, щоб, за словами Ансворт, «у людей була можливість слухати її в одязі для сну і про це не знали сусіди».

«Ми йдемо туди, щоб говорити про погляди в країні, а не щоб бути голосом опозиції. Хоча, звісно, ми будемо не на боці уряду, а на боці людей. Це наш обов'язок, і він завжди таким був», – наголосила Франческа Ансворт.

Половина команди буде працювати з Лондона, а половина з Сеула.

Пані Ансворт також розповіла, що важким викликом для команди ВВС було переконатися, що програма матиме аудиторію. Однак дослідження південнокорейського мовника KBS виявило, що третина біженців з Північної Кореї мали доступ до закордонних мовників. Крім того, факти свідчать про те, що молоді люди в Північній Кореї є не такими відданими режиму, як їхні батьки, і мають бажання дізнаватися альтернативну до меседжів уряду інформацію.

Корейська служба стане однією з 12 нових служб Всесвітньої служби ВВС, які відкриються в найближчі тижні. Нагадаємо, 2016 року розпочалося найбільше розширення ВВС з 1940-х років. Більше можна дізнатися в інтерв’ю керівника Всесвітньої служби ВВС Таріка Кафали.

Як писав MediaSapiens, нещодавно влада Ірану заморозила банківські рахунки 152 співробітників та екс-співробітників BBC. Мовлення Перської служби BBC офіційно заборонене в Ірані. В останні роки іранська влада погрожувала і залякувала її співробітників.

comments powered by Disqus