Перегляд ТБ може викликати розвиток венозного тромбозу – вчені

pixabay.com

Нове дослідження опублікував ресурс Science Daily.

В рамках нього вчені проаналізували дані про здоров'я, харчування та спосіб життя понад 15 тисяч американців у віці від 45 до 64 років.

Тривале сидіння в деяких випадках може призводити до утворення згустків крові, оскільки порушується нормальна її циркуляція через ноги та ступні. А перегляд телевізора є найпоширенішою причиною сидіння в усьому світі.

Результати дослідження Університету Мінесотти свідчать, що учасники, які багато часу присвячують перегляду ТБ, у 1,7 разів частіше страждали на венозну тромбоемболію, порівняно з тими, хто рідко дивляться телевізор.

Цей ризик залишався високим навіть тоді, коли вчені врахували такі фактори, як вагу людини та її заняття спортом.

«Результати свідчать, що навіть особи, які регулярно займаються фізичною активністю, не повинні ігнорувати потенційну шкоду тривалої сидячої поведінки, наприклад, перегляду телебачення. Уникання частого перегляду ТБ, збільшення фізичної активності та контроль за вагою будуть корисними для запобігання венозного тромбозу», – пояснює співавторка дослідження Ясухіко Кубота (Yasuhiko Kubota).

У 2016 році подібне дослідження провели в Японії. Воно так само довело ризик утворення венозного тромбозу в затятих телеглядачів. Вчені, проте, стверджують, що населення Заходу більш схильне до згортання крові, ніж народи з Азії.

Нагадаємо, нещодавно понад сотня фахівців з охорони здоров'я дітей звернулися до Facebook з проханням відкликати додаток Messenger Kids, призначений для дітей віком до 13 років. На їхню думку, він шкідливий для дітей.

comments powered by Disqus