Грузія почала вимкнення аналогового телебачення

Грузія почала вимкнення аналогового телебачення

17:31,
3 Липня 2015
4660

Грузія почала вимкнення аналогового телебачення

17:31,
3 Липня 2015
4660
Грузія почала вимкнення аналогового телебачення
Грузія почала вимкнення аналогового телебачення
Автори:
1 липня Грузія почала поетапне вимкнення аналогового телебачення, яке триватиме до 25 серпня. Першим регіоном відключення стала столиця – Тбілісі – та прилеглі райони.

Про це інформує Національна комісія з комунікацій Грузії.

Як розповів у коментарі «Телекритиці» юрист Інституту розвитку свободи інформації (Institute for development of freedom of information) Уча Сетурі, загалом перехід на цифрове телебачення відбувається на досить високому рівні, проте після вимкнення аналогового сигналу в першому регіоні частина глядачів на кілька днів залишилася без телебачення.

«Грузія перенесла початок вимкнення аналогового мовлення із 17 червня на два тижні через нещодавню повінь у Тбілісі. Загалом кілька років проводилася інформаційно-роз'яснювальна робота, людям пояснювали, коли і яким чином відбуватиметься перехід на цифрове мовлення. Двічі в кожний дім розносили флаєри з інформацією. Реклама транслювалася по телебаченню і радіо. Але все одно залишилася частина людей, які не переключились. Вони продовжували кілька днів отримувати на метрові антени місцеві канали, а центральних не бачили», - розповів він.

За словами пана Сетурі, в Грузії уряд роздав малозабезпеченим верствам населення 220 тисяч сеп-топ-боксів, 30 тисяч із яких було доставлено прямо додому людям з особливими потребами. Решта населення купували ці пристрої самі (всього в країні близько 1 млн 300 тис. домогосподарств). Оскільки ринок був відкритий, то в асортименті було 12 найменувань пристроїв стандарту DVB-T2, середня ціна яких становила 22 долари. Крім того, 60-70% телевізорів продаються вже з вбудованими тюнерами DVB-T2.

Грузинський національний регулятор провів конкурс на кілька мультиплексів. Державний оператор має один мультиплекс, у якому мовлять три канали суспільного мовлення (ще один - у запасі для суспільного мовника), на решту місць у мультиплексі має бути проведений конкурс. Операторами ще п’яти мультиплексів є приватні провайдери.

«Вартість послуг операторів за 1 мегабіт становить 4 тис. доларів. Тобто максимально найбільші канали платять до 8 тис. доларів. Для порівняння, в Європі за це платять 14 тис. євро»,- каже Уча Сетурі.

Для переходу на цифрове ТБ в Грузії була створена спеціальна Агенція оцифрування в межах Міністерства економіки. Але ліцензії, як і раніше, надавала Національна комісія з комунікацій.

Детальніше про грузинський досвід цифрової реформи можна прочитати на «Телекритиці» в інтерв’ю виконавчого директора Асоціації регіональних мовників Грузії Натії Купрашвілі.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
avantel.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду